spravy.sk spravy.sk

Hamilton žiada konzistentnosť, naznačuje, že Leclerc mal dostať päť trestných sekúnd
zdroj: TASR

Hamilton žiada konzistentnosť, naznačuje, že Leclerc mal dostať päť trestných sekúnd

Lewis Hamilton počas veľkej časti priebehu VC Talianska dotieral na Charlesa Leclerca a snažil sa predstihnúť ho. Bol rýchlejší, ale výkon Ferrari na rovinkách bol doslova z iného sveta.

V niektorých okamihoch sa však Angličan predsa len dostal na dostrel a pokúsil sa zaútočiť. Raz ho Leclerc nepríjemne vytlačil mimo trate, za čo mu komisári udelili čierno-bielu vlajku, teda akúsi futbalovú žltú kartu. Hamilton s tým nebol celkom spokojný, pre súpera chcel radšej päťsekundový trest.

"Neprestajne ich (komisárov) žiadame o konzistentnosť," skonštatoval Hamilton narážajúc na to, že v minulom roku bol Max Verstappen za podobnú obranu pred Valtterim Bottasom potrestaný piatimi trestnými sekundami. "V tomto smere takto stanovili akési pravidlo, ktoré však dnes nebolo dodržané."

"Dnes toto všetko ohodnotili inými dôsledkami. Neviem, prečo je to tak. Mám pocit, že komisári sa dnes zobudili na inej strane postele. Neviem," hovoril ďalej päťnásobný majster sveta. "Ak dostal čierno-biele vlajky, tak pred rokom ich mal dostať aj Verstappen. Chceli sme konzistentnosť, tak by vždy malo platiť rovnaké pravidlo."

Leclerc sa viackrát bránil pomerne tvrdo, ale ostatné okamihy už Angličan celkom akceptoval: "Myslím si, že to je pretekársky šport, ale párkrát som sa musel postarať o to, aby som sa vyhol kolízii. Dnešný pretekársky šport je taký. Ideme ďalej."

Pretekár Mercedesu v tejto súvislosti narážal aj na skutočnosť, že nastupujúca generácia pretekárov priniesla do hry iné spôsoby. "A vyzerá to tak, že im toho prejde dosť veľa. Myslím tým na to, ako s autom manévrujú v porovnaní so skúsenejšími jazdcami. Ale je fajn vedieť to. Teraz to už aspoň viem."

"Nakoniec vôbec nejde o to, čo si myslím. Už sme si tým prešli mnohokrát a vôbec nemá význam, aby som túto tému opäť otváral. Vyhol som sa kolízii a potom som sa ďalej koncentroval na to, aby som sa mu pokúsil priblížiť," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac