spravy.sk spravy.sk

Leclerc o nadšení tifosi: Charles, prestaň sa pozerať na tribúny
zdroj: TASR

Leclerc o nadšení tifosi: Charles, prestaň sa pozerať na tribúny

Charles Leclerc musel na Veľkej cene Talianska bojovať celkom sám. Za sebou mal dvojicu hladných jazdcov Mercedesu a od začiatku bolo zrejmé, že sa pokúsia rozdeliť stratégiu a zdolať ho.

Zdalo sa, že Leclerc sa voči tomu neubráni, ale napokon mu to vyšlo. Najskôr odolal pokusu o "undercut" zo strany Lewisa Hamiltona, potom jeho mnohým útokom a v samom závere aj Valtterimu Bottasovi. Vybojoval doslova heroické víťazstvo.

"Pochopiteľne, že vždy je jednoduchšie, ak máte v hre dve autá a nie len jedno," skonštatoval Monačan. "Seb mal včera obrovskú smolu a v Q3 nestihol absolvovať druhý ostrý pokus. Som si istý tým, že v ďalších pretekoch to bude lepšie."

Leclerc sa takto v šampionáte dostal už pred Vettela, čo je vzhľadom na počiatočné poníženie do pozície dvojky veľmi dobrá vizitka. Spravil aj niekoľko mladíckych chýb, ale čoraz viac začína ukazovať enormnú kvalitu.

"Rozhodne je to najkompletnejší jazdec, s akým som kedy bol v jednom tíme," povedal Leclerc o Vettelovi. "Od Sebastiana som sa toho veľa naučil. Je to úžasný jazdec, je veľmi rýchly a má aj množstvo skúseností. Navyše pracuje veľmi metodicky a veľa pozornosti venuje detailom."

Ferrari napokon získalo prvé domáce víťazstvo od roku 2010, keď sa to podarilo Fernandovi Alonsovi. Jeho nástupca tesne pred cieľom tušil, že mu to môže vyjsť a nedarilo sa mu maximálne koncentrovať.

"V posledných dvoch kolách som videl, že na tribúnach začína narastať vzrušenie. Všetci fanúšikovia skákali. Hovoril som si: 'Charles, prestaň sa pozerať na tribúny, sleduj trať a koncentruj sa na to, čo máš robiť ako jazdec. Potom si užiješ to, čo je vonku.' Bolo dosť ťažké koncentrovať sa na jazdenie. Videl som, že na tribúnach je obrovský pohyb," dodal Charles Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac