spravy.sk spravy.sk

Renault má vo vrecku najlepší výsledok za vyše desať rokov
zdroj: Renault F1 Team twitter

Renault má vo vrecku najlepší výsledok za vyše desať rokov

Daniel Ricciardo skončil štvrtý, Nico Hülkenberg piaty. Od víťazstva Fernanda Alonsa v Japonsku v roku 2008 je to najlepší výsledok továrenského Renaultu za vyše desať rokov. Francúzsky tím tak odchádza z Monzy s 22 bodmi na konte a keďže McLaren si z Talianska odnáša len jeden, môže sa bitka o post najlepšieho zo „zvyšku sveta“ ešte veľmi zamotať.

Renault je na tom čo do maximálnej rýchlosti a celkovej rýchlosti na rovinkách veľmi dobre. Koniec koncov to ukázal i v Belgicku a Kanade. Na Monze sa aj vďaka penalizáciám a sobotnému kvalifikačnému zmätku dostali žlto-čierne monoposty do tretieho radu. Vďaka chybe Sebastiana Vettela sa dokázali posunúť na štvrté a piate miesto, a tak aj preťali cieľovú pásku. Pre Daniela Ricciarda i Nica Hülkenberga to je najlepšie umiestnenie v sezóne.

„Konečne sme maximalizovali počet bodov. Špeciálne poďakovanie chcem poslať chlapcom do Viry (Viry-Chatillon, nachádza sa tam stredisko pre vývoj motorov tímu Renault, pozn. red.), pretože tento výsledok Renaultu a jeho pohonnej jednotky je vcelku veľavravný,“ povedal Daniel Ricciardo.

„Prichádzali sme sem celé roky tak trochu s nedostatkom optimizmu. Minimálne v posledných rokoch nebol tento okruh našou silnou stránkou. Dosiahnuť tento výsledok je preto niečo špeciálne. Takže toto patrí im, dnes večer si zaslúžia pohár šampanského,“ povedal Ricciardo.

„Tento výsledok ma veľmi teší. Je to skvelý pocit skončiť preteky takto, verím, že nám to prinesie nejaké momentum do ostatných siedmich pretekov,“ povedal Nico Hülkenberg. „Tím si to zaslúžil. Bol to ťažký rok s mnohými ťažkými chvíľami.“

Nemecký pilot vynikajúco odštartoval, dostal sa pred Daniela Ricciarda i Sebastiana Vettela. Zakrátko však získané pozície opäť stratil, po zvyšok pretekov potom udržiaval tempo i piatu pozíciu až do cieľa.

„Pre mňa to boli priamočiare preteky. Mal som skvelý štart, získal nejaké pozície a dokázal si udržať dobrú pozíciu na trati. Od tohto momentu to už bolo o tom si to udržať, nerobiť chyby a zachovať pokoj,“ povedal Hülkenberg.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac