spravy.sk spravy.sk

Räikkönen: Víkend na ho*no
zdroj: TASR

Räikkönen: Víkend na ho*no

Pre Alfu Romeo to boli fakticky domáce preteky. Tím to pripomenul aj špeciálnym lakovaním svojich monopostov. Domáce podujatie to bolo aj pre jedného z pilotov tímu, Antonia Giovinazziho. Ten bol, na rozdiel od Kimiho Räikkönena, jediným, ktorý sa mohol radovať z dobrého výsledku. Icemanovi sa v Monze pokazilo všetko, čo sa len dalo.

Bola to v podaní Alfy Romeo tak trochu školácka chyba. Kimi po svojej havárii v Q3 vymenil prevodovku i celú pohonnú a štartoval z boxov. Tím sa preto mylne domnieval, že je oslobodený od povinnosti nasadiť rovnakú sadu pneumatík, s akou fínsky pilot postúpil do Q3. Iceman dostal čerstvú sadu stredne tvrdých zmesí, čo však nie je v súlade s kostolným poriadkom. Riaditeľstvo pretekov bolo nekompromisné a Kimimu naparilo penalizáciu desať sekúnd stop and go.

„No, bol to víkend na ho*no,“ pokrčil plecami sklamaný Räikkönen. „Prvá chyba prišla v kvalifikácii, kvôli ktorej sme museli meniť prevodovku, potom sme sa rozhodli vymeniť aj pohonnú jednotku a štartovať z pit lane. Ale mali sme nasadené zlé pneumatiky a kvôli penalizácii sa moje preteky viac-menej skončili.“

„Teším sa na Singapur, pretože tam to horšie už byť nemôže,“ povedal Räikkönen.

Jeho tímový kolega Antonio Giovinazzi to tak musel vziať na seba a pozdvihnúť vlajku Alfy Romeo sám. A domáci pretekár konečne bodovo zabral. Po zbabranom závere pretekov v Spa získal na Monze dva body za deviate miesto.

„Pre Taliansko to bol dnes dobrý deň. Tieto dva body chcem venovať všetkým Tifosi, ktorí sem prišli. Som veľmi šťastný z tohto výsledku a takisto veľmi šťastný za Ferrari, že dokázali urobiť niečo mimoriadne pre našu krajinu,“ povedal Giovinazzi.

„Startovať na mäkkých pneumatikách a potom prezuť na stredne tvrdé sa ukázalo ako najlepšia stratégia. Musel som však odovzdať to najlepšie, aby som udržal McLaren Landa Norrisa za mnou. Boli to ťažké preteky, no naša práca bola odmenená,“ povedal Giovinazzi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac