spravy.sk spravy.sk

Sainz sa Albonovi za incident v zákrute Lesmo ospravedlnil
zdroj: McLaren

Sainz sa Albonovi za incident v zákrute Lesmo ospravedlnil

Veľmi ostrý súboj v treťom kole Veľkej ceny Talianska. Britsko-thajský pilot Alexander Albon to v zákrute Variante della Roggia poslal pod Carlosa Sainza na McLarene. Ten ale mal lepší výjazd, do zákruty Lesmo tak išli bok po boku.

Veľmi tesný súboj napokon vyústil do vzájomného kontaktu, ktorý poslal Albona do štrkovej zóny, kvôli čomu stratil dve pozície.

„V zákrute číslo štyri brzdil naozaj neskoro, vidíme to zakaždým v podaní Maxa Verstappena. Bol som celkom prekvapený, že do toho išiel. Mne sa však vydaril výjazd a do zákruty šesť som išiel na vnútornej strane,“ opisuje celý incident Carlos Sainz.

„V polovici šiestej zákruty som doňho trochu štuchol, do jeho zadnej časti, a to stačilo, aby som ho poslal mimo trať. Do vysielačky som sa mu hneď ospravedlnil. Bolo to tvrdé pretekanie, úprimne, trochu som stratil kontrolu nad autom, ale nie je nič, čo by som urobil inak,“ povedal Sainz.

Albon
to však takto necíti. Tvrdí, že jeho výlet mimo trať bol spôsobený skôr tým, že sám mal príliš široký výjazd, než kontaktom so súperom.

„Môj prvý manéver bol celkom dobrý, páčil sa mi. Jemu sa ale podaril výjazd, čo bol zase dobrý manéver z jeho strany. Vedel som, že v zákrutách mám lepší grip, než on, takže som to skúsil z vonkajšej strany,“ opisuje zo svojho pohľadu Alexander Albon.

„Myslím, že druhé Lesmo by bolo jeho, ale tak trochu som plánoval, že ho môžem dostať v šikane Ascari, keďže by nemal dobrý výjazd.“

„Viem, že to bolo možno riskantné. Náš problém však bol, že sme na tom na rovinkách neboli práve skvelo. Takže mnoho manévrov sme museli urobiť buď neskorým brzdením alebo priamo v zákrutách. To boli naše preteky. Mal som koleso možno o desať centimetrov ďalej, než by som chcel, čo ma poslalo do štrku,“ povedal Albon.

Komisári celý incident posúdili ako pretekársky incident a nikoho zaň netrestali.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac