spravy.sk spravy.sk

Hamilton sa chce o celom incidente s Leclercom porozprávať súkromne
zdroj: TASR

Hamilton sa chce o celom incidente s Leclercom porozprávať súkromne

Lewis Hamilton do svojho súpera búšil a búšil, no Charles Leclerc sa tvrdo bránil. Najmä v 23. kole pretekov pred šikanou Variante della Roggia doslova zabuchol päťnásobnému majstrovi sveta dvere pred nosom. Ten sa následkom toho dostal mimo trať. Po pretekoch priznal, že za iných okolností by si počínal inak.

Líder šampionátu dostal na tlačovej konferencii otázku, či by v danej situácii jednal inak, ak mal šiesty titul majstra sveta istý.

„V takom prípade by som sa nepohol. Takže by sme sa zrazili,“ povedal Hamilton, ktorý v dôsledku Leclercovej obrany vyšiel trochu na trávu.

Brit má momentálne na tímového kolegu Valtteriho Bottasa sľubný 63-bodový náskok, čo je sedem veľkých cien pred koncom viac ako dobrá východzia pozícia. O jeho šiestom titule dnes už pochybuje skutočne málokto.

„Nemáme medzi sebou žiadny problém, nebojujeme spolu. Šiel som mu pogratulovať hneď po vystúpení z auta. Myslím, že Charles je tu jeden z najuznávanejších pilotov,“ povedal Hamilton na margo Leclerca.

„Toto bolo prvýkrát, čo som s ním bojoval koleso na koleso. Keď sa takto stretnete, zistíte, aký je jeho prístup v rozličných situáciách. A možno nabudúce pošlete auto do inej pozície, možno nabudúce urobíte lepšiu prácu,“ povedal Hamilton.

Lewis dodal, že ak sa naskytne príležitosť, rád by sa s Charlesom o tomto súboji porozprával, žiadne prudká diskusia to však nebude. „Možno by sme sa o tom mohli porozprávať súkromne, ale nejde o nič zásadné. Pokračujeme ďalej,“ povedal.

Jeho tohtoročný súboj s Leclercom sa podobal na ten vlaňajší proti Kimimu Räikkönenovi. S tým rozdielom, že teraz bol muž v červenom aute úspešnejší. Podľa päťnásobného majstra sveta však bola tohtoročná situácia dosť odlišná.

„Vlani neboli na rovinkách takí rýchli, alebo možno sme my neboli takí pomalí,“ povedal Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac