spravy.sk spravy.sk

Nick Fry si myslí, že by sa Schumacherovci mali podeliť o informácie o stave Michaela
zdroj: Mercedes AMG Petronas

Nick Fry si myslí, že by sa Schumacherovci mali podeliť o informácie o stave Michaela

Aký je skutočný stav Michaela Schumachera? Má ešte vôbec šancu sa uzdraviť? Jeho rodina drží všetky dôležité informácie v tajnosti, a tak sú fanúšikovia odkázaní skôr na špekulácie, než oficiálne vyjadrenia členov rodiny.

Nick Fry, ktorý šéfoval tímu Mercedes medzi rokmi 2010 a 2012 spochybňuje rozhodnutie Schumacherovcov udržiavať všetky informácie v tajnosti. Muž, ktorého vo funkcii nahradil Toto Wolff pripravuje knihu, ktorá by mala vyjsť už čoskoro.

„Corinna Schumacherová a rodina udržiava veľmi prísnu kontrolu nad informáciami o jeho stave, čo je podľa mňa škoda,“ hovorí Fry, ktorého úryvok z knihy cituje RaceFans. „Vonku sú milióny ľudí, ktorí fandia a prajú Michaelovi, a to nielen fanúšikovia v Nemecku alebo fanúšikovia Mercedesu. Kvôli tomu, čo dosiahol, by ľudia radi poznali jeho skutočný stav.“

„Podľa toho, čo som pochopil, mu rodina poskytla tú najlepšiu starostlivosť, ktorú si môžete dovoliť. Najmä špeciálne zariadenie doma vo Švajčiarsku, kde sa oňho nepretržite stará tím ľudí,“ povedal Fry.

„Som si istý, že v posledných rokoch boli vyvinuté a vyskúšané techniky a terapie, ktoré môžu pomôcť. Môže to fungovať, ale aj nemusí.“

„Pomohlo by, keby sa rodina podelila o to, ako čelí tejto výzve, pretože mnoho ľudí je v podobnej situácii, a ocenili by takúto skúsenosť takpovediac z prvej ruky,“ povedal Fry.

Ak by to tak Schumacherovci naozaj urobili, nemuseli by sa v médiách neprestajne objavovať špekulácie o jeho skutočnom stave či pobyte.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac