spravy.sk spravy.sk

Brawn volá po podpore pre Vettela, Leclerc uchvátil aj jeho
zdroj: TASR/AP

Brawn volá po podpore pre Vettela, Leclerc uchvátil aj jeho

Bývalý boss Ferrari či Mercedesu Ross Brawn sa vyjadril k udalostiam z poslednej veľkej ceny. Jej víťaz Charles Leclerc si od jedného z najuznávanejších mužov v padoku vyslúžil veľkú pochvalu. Sebastian Vettel naopak dostal slová podpory.

„Vettel je rozhodne jedným z velikánov nášho športu, no v týchto ťažkých časoch potrebuje plnú tímovú podporu, aby znovuzískal sebadôveru, ktorá mu chýba,“ povedal bývalý boss Ferrari Ross Brawn, dnes športový riaditeľ F1. „To musí byť pre Mattiu Binotta priorita do nasledujúcich týždňov, spolu s tlačením na vývoj auta.“

„Pre rok 2020 je to veľmi dôležité, ale nebude to ľahké.“

Brawn hľadá za Vettelovým nedeľným zlyhaním kvalifikačný nezdar zo soboty, kedy mal dostať podporu od tímového kolegu Charlesa Leclerca, ktorý však zaváhal. Mladý Monačan potom v pretekoch zožal všetku slávu, kým Sebastian čelí ďalšej kritike.

„Čo sa však stalo v pretekoch, padá len na neho,“ pripomína Brawn. „Sebastian urobil dve chyby, najprv sa roztočil, potom trafil Strolla. Na to všetko vrhajú ešte horšie svetlo dve Leclercove víťazstvá.“

„Je nepopierateľným faktom, že bez ohľadu na pilota či kvalitu tímu, vašim prvým súperom je tímový kolega. Sebastian do určitej miery prežíva to, čo v Red Bulle v roku 2014, keď sa ocitol v súboji s Danielom Ricciardom,“ povedal Brawn.

Leclercov nedeľný výkon proti obom Mercedesom sa dostal pod žiaru reflektorov. Mladučký pilot predviedol extratriedu a možno až na hrane pravidiel odolal atakom najmä Lewisa Hamiltona, pre ktorého bola Charlesova obrana až príliš tvrdá.

Od Brawna si však Leclerc vyslúžil pochvalu, Monačan mu pripomenul Veľkú cenu Talianska 2003, v ktorej si skrížili zbrane Michael Schumacher a Juan Pablo Montoya.

„Charles mal neuveriteľný víkend. Najviac ma udivuje, ako rýchlo sa zo všetkého dokáže poučiť. Neustále sa zlepšuje a zlepšuje, ako jazdec aj ako človek,“ povedal Brawn, ktorý svojimi slovami nadviazal na Stefana Domenicaliho či Lucu di Montezemola, pre ktorých je Leclerc akousi mladou verziou Nikiho Laudu.

„Posledným mužom, ktorý dokázal s Ferrari vyhrať hneď po sebe v Belgicku a Taliansku, bol Michael Schumacher. Ktovie, možno sa história začína opakovať,“ povedal Brawn.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac