spravy.sk spravy.sk

Russell o Kubicovi: Máme medzi sebou rešpekt
zdroj: Twitter/Williams

Russell o Kubicovi: Máme medzi sebou rešpekt

Jazdecká dvojica tímu Williams budí v tejto sezóne vlnu diskusii. Je zrejmé, že George Russell má v internom súboji prevahu, jediný bod stajne z Grove v sezóne ale získal Robert Kubica. Podľa názoru mladého Brita je nálada medzi jazdcami veľmi dobrá, na rozdiel od nálady panujúcej medzi ich fanúšikmi.

„Úprimne, pokiaľ ide o náš vzťah, je to lepšie, než som si myslel,“ povedal George Russell, pre poľské noviny Przeglad Sportowy, na ktorý odkazuje portál grandpx.news. „Keď som sa prvýkrát stretol s Robertom, videl som, že je to naozaj skvelý chalan a vychádzali sme spolu dobre. Očakával som však, že sa to zmení.“

„Viete s jazdcami je to tak, bojujeme spolu jeden proti druhému a ja som si myslel, že tým náš vzťah utrpí. Ale to sa nestalo,“ povedal Russell.

Mladý Angličan už skôr poukázal na to, že polovica komentárov pod jeho príspevkami na sociálnych sieťach sú urážky zo strany poľských fanúšikov. Poliaci sa tiež domnievajú že Williams nasadzuje Kubicovi menej výkonný balík, čo je tiež jeden z dôvodov výkonnostnej prevahy Russella.

„Máme medzi sebou rešpekt a každý víkend sa spolu veľa rozprávame. Podľa mňa je to preto, že sme obaja v tak odlišných fázach kariéry. Nie je žiadny dôvod k tomu, aby to prerástlo do niečoho osobného,“ povedal Russell.

„Robert pretekal v F1 v úplne odlišnom čase. Do tohto športu sa vrátil, ale ten už nie je taký istý, ako vtedy. Ja som sa na kariéru vo Formule 1 pripravoval, jazdil som v GP3 i F2 na pneumatikách Pirelli a veľa testoval. Sezónu každý z nás začal v úplne inom rozpoložení,“ povedal Russel. „Vrátiť sa do tohto športu po tak dlhom čase by bolo náročné pre každého jazdca.“

Rodák z King’s Lynn deklasoval svojho tímového kolegu aj v Monze. V kvalifikácii nadelil Kubicovi vyše pol sekundy a v závere pretekov mal na poľského pilota náskok vyše sedemdesiat sekúnd. Pre úplnosť treba dodať, že Robert šiel do boxov dvakrát, kým Russell len raz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac