spravy.sk spravy.sk

Haas má za sebou ďalší ťažký víkend, v Singapure sa možno opäť vráti k starému balíku
zdroj: TASR

Haas má za sebou ďalší ťažký víkend, v Singapure sa možno opäť vráti k starému balíku

Po Spa bolo jasné, že tím Haas to na tratiach, kde ide najmä o maximálku, nebude mať ľahké. V Monze sa to napokon potvrdilo. Trápenie Kevina Magnussena ukončila porucha hydrauliky, Romain Grosjean po problémoch s vyvážením porazil len Roberta Kubicu.

Dánsky pilot štartoval na jedenástom mieste, to znamená, že bol blízko bodovanej desiatky, v okolí ktorej sa aj v úvode pohyboval. Postupne sa však začal prepadať. Predpokladaný scenár, ktorý Haas načrtol už v Spa sa tak v Monze zopakoval.

„Bojoval som o to, aby som udržal autá za sebou, čo je v týchto dňoch pre mňa úplne normálne,“ povedal s trpkosťou Kevin Magnussen. „Boli sme v dobrej pozícii, množstvo ľudí okolo nás malo problémy. Škoda, že sme na konci mali poruchu hydrauliky. Pozitívom je, že sme boli od začiatku do konca v okolí najlepšej desiatky. Síce to nepredstavuje obraz skutočnosti, ale aspoň sme tam boli.“

Jeho tímový kolega poruchu nemal, celé preteky sa však trápil s vyvážením i pneumatikami. Romain Grosjean napokon v boxoch zastavil dvakrát, zakaždým mechanici odoberali závažia z jeho monopostu, aby tak zlepšili vyváženie.

„Bolo to komplikované,“ povedal Grosjean. „V prvej zákrute ma niekto zozadu trafil a auto skočilo do anti-stall módu.“

Francúz potom pokračoval vo svojej snahe predrať sa dopredu urobil v šikane Ascari podobnú chybu, ako pred ním Sebastian Vettel. „Dostal som šmyk v Ascariho šikane, prišiel do boxov a požiadal tím, aby zozadu odstránili kúsok z aerodynamického balansu, auto však bolo stále na príliš vybalansované smerom na dopredu. Pri ďalšej zastávke sme odobrali zase jedno percento, no ani to nepomohlo.“

„Rozhodne dnes niečo nebolo s autom v poriadku. Vyváženie auta v nedeľu rozhodne nebolo tam, kde v priebehu celého víkendu,“ povedal Grosjean.

Sklamanie neskrýval boss tímu ani Günther Steiner. „Auto bolo ťažko ovládateľné. Kevin musel pre problém s hydraulikou odstúpiť. Vyzeralo to, že Romaina niekto trafil v prvej zákrute, monopost potom úplne stratil balans. Snažil sa sa ho dostať späť, ale už to nebolo možné. Musíme sa pozrieť, čo sa stalo, no auto bol skrátka pomalé.“

V Belgicku a Taliansku Haas pozastavil nasadzovanie dvoch rozdielnych balíkov. V Singapure by sa mohla „stará dáma“, ako ju Grosjean nazval vrátiť. Ak sa tak nestane na okruhu Marina Bay, tak s vysokou pravdepodobnosťou k tomu dôjde v Rusku.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac