spravy.sk spravy.sk

Villeneuve: V podaní Vettela to boli trápne preteky
zdroj: TASR

Villeneuve: V podaní Vettela to boli trápne preteky

Sebastian Vettel zažil v nedeľu deň, na ktorý tak rýchlo nezabudne. V kvalifikácii sa zdalo, že by mohol byť vôbec najrýchlejší a štartovať z pole position, ale sobotné popoludnie sa netradičným spôsobom zauzlilo a nič z toho nebolo.

V pretekoch potom spravil zbytočnú chybu, skončil mimo trate a keď sa chcel vrátiť, trafil Lanca Strolla. Komisári nemali inú možnosť, len ho potrestať a kvôli desaťsekundovému trestu stop/go, ako aj kvôli nútenej výmene predného krídla, skončil mimo bodov.

"Ach, tak k tomu ani nemám čo povedať," vyjadril sa bývalý pretekár a majster sveta z roku 1997 Jacques Villeneuve pre Motorsport-Magazin.com. "V jeho podaní to boli trápne preteky. Takto to zahodiť... a keď sa vracal na trať, mohol vidieť, že tam niekto prichádza. Zaslúžený trest."

Kanaďana však prekvapilo, prečo dostal Vettel prísnejší trest ako Stroll, keďže ten spravil len o pár sekúnd neskôr úplne to isté a trafil Pierra Gaslyho. "Tomu, prečo dostal Stroll menší trest, pričom na trať sa vrátil tak isto, veru nerozumiem."

"Celkovo to pre Vettela nebol dobrý deň a čo najskôr naň bude chcieť zabudnúť. Priazeň tímu i médií, to všetko bude teraz orientované smerom na Charlesa. Bude fakt ťažké dostať sa z toho," dodal Jacques Villeneuve.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac