spravy.sk spravy.sk

Villeneuvovi sa nepáči Leclercov štýl: Ako Magnussen
zdroj: TASR

Villeneuvovi sa nepáči Leclercov štýl: Ako Magnussen

Charles Leclerc bol po Veľkej cene Talianska velebený a chválený, ale Jacques Villeneuve na ňom predsa len našiel nejaké to negatívum. Nepozdávali sa mu jeho tvrdé obranné manévre voči dotierajúcemu Lewisovi Hamiltonovi.

"Je ťažké povedať to, pretože keď poviete pravdu, tak všetci povedia: 'Ach, ty si ale idiot! Načo to hovoríš, keď presne toto milujeme!'," uviedol Kanaďan v rozhovore pre Motorsport-Magazin.com. "Ale treba ho súdiť rovnako, ako všetkých ostatných jazdcov. Nuž a túto nedeľu to hral na Magnussena. Taká je pravda."

Jednu z udalostí si všimli aj komisári, ktorí Leclercovi ukázali čierno-bielu vlajku, teda akési upozornenie na príliš tvrdý jazdecký štýl. "Lewisa poslal na lúku," skonštatoval Villeneuve, podľa ktorého bolo pochybné aj Leclercovo prekrižovanie šikany: "Skrátil si druhú šikanu a na výjazde z nej bol ďalej pred súperom, ako pred ňou. A ani sa to neprešetrovalo."

"Hlavne ten jeho manéver pred druhou šikanou, teda na najnebezpečnejšom mieste okruhu... ak by ste to spravili na inej trati, prípadne by to spravil iný jazdec, tak normálne by za to bol trest," hovoril ďalej Jacques Villeneuve, podľa ktorého za tým treba hľadať aj domácu výhodu Ferrari.

Potrestať jazdca tohto tímu by pred takýmito fanúšikmi ani nebolo možné: "Len si to predstavte... Vedel, že môže zariskovať. Zahral sa teda s hranicami a vyšlo mu to. Napokon je to skvelé, pretože jazdil úžasne. Bol neskutočne silný, pričom nezabúdajme na to, že má len 21 rokov. Pneumatiky mal až do konca pod kontrolou, všetko bolo dobré. Vyšlo mu to skvelo."

"Celkovo sa mi však tá čierno-biela vlajka nepozdáva, je to ako žolík. V zásade vám dovolia spraviť v pretekoch jednu hlúposť, pričom čoskoro to všetci začnú zneužívať. Pôjde však o to, či si túto žltú kartu môžu preniesť aj do ďalšieho podujatia. Potom by sa s tým už nikto hrať nemohol," dodal Jacques Villeneuve.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac