spravy.sk spravy.sk

Ako dlho bude ešte Ocon pomáhať Mercedesu?
zdroj: Racing Point Force India

Ako dlho bude ešte Ocon pomáhať Mercedesu?

Esteban Ocon čoskoro ukončí spoluprácu s Mercedesom a od budúceho roku bude pretekárom Renaultu. Aktuálna zmluva mu platí do konca roka, ale úmyselne sme použili slovo "čoskoro". Dá sa totiž predpokladať, že strieborní ho onedlho prestanú využívať.

"Neexistuje žiadna klauzula," potvrdil Toto Wolff, ktoré slová cituje stránka RaceFans, skutočnosť, že návrat do Mercedesu sa v roku 2021 určite neuskutoční. "Pre najbližšie dva roky bude stopercentným jazdcom Renaultu, pričom potom existujú pre obe strany určité opcie. Pre rok 2021 však žiadna klauzula týkajúca sa návratu neexistuje."

Ocon Mercedesu pomáha na simulátore a počas posledných víkendov testoval dlho do noci. Jeden deň dokonca spal len dve hodiny, pretože okamžite mieril na okruh. Ako dlho to však bude robiť? 

"S Estebanom sme pred týždňom diskutovali o tom, ako dlho by mal ostať v rôznych pozíciách. Povedal som mu, že čím dlhšie ostane, tým viac informácií si so sebou vezme. Odpovedal: 'Nuž pochopiteľne, že so sebou všetko vezmem'."

"Sedí na našom simulátore, čo je dôležitá pozícia týkajúca sa vývoja auta. Krok po kroku sa však Esteban vyparí z rôznych stretnutí týkajúcich sa budúcnosti. Nebude mať prístup k veciam týkajúcim sa budúceho auta, ktoré budeme považovať z inžinierskeho či inovatívneho hľadiska za citlivé," dodal Toto Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Esteban Ocon

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac