spravy.sk spravy.sk

Masi a spol. chcú v Singapure ďalej analyzovať taliansku kvalifikačnú frašku
zdroj: FOM/screenshot

Masi a spol. chcú v Singapure ďalej analyzovať taliansku kvalifikačnú frašku

Riaditeľstvo pretekov čelí po talianskom víkende pomerne vážnemu problému. Posledné podujatia ukázali, že v kvalifikácii majú pretekári tendenciu poriadne taktizovať a v Monze to viedlo k značnej blamáži. Napríklad v Singapure sa niečo takéto vzhľadom na povahu okruhu nečaká, ale Michael Masi a spol. aj tak plánujú konať.

"Diskutovali sme o tom už po Spa," povedal Masi, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Všetci, ktorí sme tam boli, športoví riaditelia i jazdci, sme sa zhodli na tom, že nebude také ľahké napraviť to. V Singapure o tom budeme detailnejšie diskutovať. Niektoré tímy už prišli s určitými simuláciami a nápadmi týkajúcimi sa toho, ako by to bolo možné napraviť. Je to totiž v najlepšom záujme každého z nás."

Pred kvalifikáciou na Veľkú cenu Talianska boli pretekári varovaní. Dostali jasné upozornenie, že takéto konanie nebude tolerované, ale aj tak z toho bola fraška. Nico Hülkenberg, Carlos Sainz a Lance Stroll boli napomenutí, takže z toho vyšli pomerne dobre.

"Všetko sú to napokon elitní športovci, ktorí sa zo situácie pokúšajú vyťažiť maximum. Môžeme sa tu baviť o džentlmenských dohodách, ale fakty sú zrejmé: keď sklopia priezor, tak spravia maximum pre to, aby dosiahli maximum," dodal Michael Masi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac