spravy.sk spravy.sk

Fanúšikovia by sa mohli dočkať F1 na Imole, či okruhu Mugello. Kompetentní zvažujú podanie žiadostí
zdroj:

Fanúšikovia by sa mohli dočkať F1 na Imole, či okruhu Mugello. Kompetentní zvažujú podanie žiadostí

Každým rokom sa rozširuje zoznam okruhov, na ktorých sa v sezóne bude jazdiť kráľovský motoršport. Pred pár dňami sme sa dozvedeli informáciu, že F1 podpísala novú, päťročnú zmluvu s okruhom v Monze. To však nebráni kompetentným, aby žiadali o pridanie ďalších veľkých cien, ktoré by sa odohrávali v Taliansku.

Imola a Muggelo totiž zvažujú, že v blízkej budúcnosti podajú žiadosť o organizovanie pretekov F1. Na prvom spomínanom okruhu sa už preteky F1 konali, a to v rokoch 1980 - 2006. Trať leží len 80 kilometrov od sídla Ferrari v Maranelle a tak je jasné, že talianska stajňa by sa na ňu rada vrátila.

Na okruhu Muggelo sa formuly predstavili naposledy v roku 2012, aj to len v podobe testovania. F1 je otvorená rozširovaniu kalendára, takže ďalšia talianska veľká cena by za istých okolností vôbec nemusela byť len snom zopár ľudí. 

Vedúci predstavitelia Imoly poverili spoločnosť Dromo s návrhom trate a prepracovaním ponuky služieb, pričom vo vyhlásení potvrdili, že sú pripravení prijať výzvu v podobe návratu F1 na tento slávny okruh. 

„Skvelá práca, ktorú urobil prezident ACI (Automobile Club d´Italia), Angelo Sticchi, pri udržaní F1 v Taliansku, mohla znovu otvoriť možnosť, vidieť Ferrari a všetkých ostatných aj na tejto trati,“ uviedol prezident okruhu Uberto Selvatico Estense pre MotorSport.

Dodal, že aby sa niečo také mohlo uskutočniť, budú potrebovať plnú podporu regionálnych a metropolitných inštitúcií tak, ako sa to deje v prípade Monzy a Mugella. 

V týchto dňoch Mugello oznámilo výsledok štúdie o ekonomickom vplyve prevádzkovania okruhu, podľa ktorej traťová aktivita v roku 2017 prispela do miestnej ekonomiky sumou takmer 130 miliónov eur. 

Táto správa sa vôbec nezmieňuje o F1, ale podľa talianskej tlačovej agentúry Ansa, riaditeľ okruhu Mugello, Paolo Poli, uviedol, že šampionát je z dlhodobého hľadiska potenciálnou možnosťou. 

„Prvým cieľom bude obnoviť dohodu s MotoGP,“ povedal Poli. „Potom, o nejakých päť rokov, premýšľame aj o podaní žiadosti na usporiadanie pretekov v F1,“ uzavrel. 

To, či sa dočkáme ďalších talianskych okruhov v kalendári F1, sa dozvieme v blízkej budúcnosti. Všeobecne sa však tomu veľké šance nedávajú.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Imola

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac