spravy.sk spravy.sk

Bottas: Leclerc je na svoj vek veľmi tvrdým jazdcom
zdroj: TASR

Bottas: Leclerc je na svoj vek veľmi tvrdým jazdcom

Jazdec tímu Mercedes, Valtteri Bottas, tvrdí, že Charles Leclerc je vzhľadom na svoj vek veľmi tvrdým pretekárom.

Mladý, 21-ročný Monačan v službách Ferrari, zvíťazil na okruhu v Monze, keď v skvelej jazde agresívne bránil najskôr Lewisa Hamiltona a v závere nepustil pred seba ani Bottasa. Za svoj výkon si zaslúžil obrovské ovácie, ale aj čiernobielu vlajku, čo je pomyslená žltá karta v F1. 

Na otázku, či ho prekvapil Leclercov štýl jazdy, odpovedala dvojka Mercedesu pre autosport.com: „Nevidel som celé preteky. Môžem reagovať iba na to, čo som videl zo svojho monopostu.“ 

„Počul som na tlačovke nejaké reči, ale nemám potuchy o tom, čo sa stalo medzi ním a Hamiltonom. Na svoj vek preteká tvrdo, ale myslím si, že presne to Ferrari potrebuje,“ uviedol Bottas.

Úradujúci majster si zasa posťažoval na to, že počas pretekov sa musel niekoľkokrát vyhnúť možnej kolízii s Leclercom. Nechcel nič riskovať s ohľadom na to, že si ide po ďalší titul. 

Bottas stráca na svojho tímového kolegu 63 bodov. „Nemyslel som na to. V hlave som mal len to, aký najlepší výsledok môžem na tejto trati dosiahnuťV polovici pretekov som vedel, že mám šancu vyhrať, ale nevyšlo to,“ reagoval. 

„V rámci tejto veľkej ceny bolo v pláne, aby som v prvom stinte ostal čo najdlhšie a mal tak lepšiu šancu v závere pretekov. Nakoniec sa nám to nepodarilo,“ uzavrel Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac