spravy.sk spravy.sk

Rosberg: Hamilton urobil rovnakú chybu ako ja
zdroj:

Rosberg: Hamilton urobil rovnakú chybu ako ja

Nico Rosberg si pripomenul chybu, ktorú urobil Hamilton počas Veľkej ceny Talianska, keď v boji s Leclercom o prvé miesto nevošiel do šikany, ale namiesto toho prešiel cez polystyrénové bloky. Vďaka tomu sa na druhé miesto dostal Valtteri Bottas.

Hamilton sa počas snáh o dostihnutie a predbehnutie Leclerca musel stiahnuť v úvodnej zákrute a trať si skrátil jazdou pomedzi polystyrénové bloky. Na pretekoch v roku 2014 urobil Rosberg tú istú chybu. 

„Bol som veľmi rád, keď som videl, že spravil rovnakú chybu. Myslel som si, že som jediný človek, ktorý šiel rovno pomedzi bloky,“ uviedol Rosberg vo svojom videu. Podľa neho zvoliť túto alternatívu oproti jazde cez obrubníky znamená stratiť obrovské množstvo času. Bývalý jazdec F1 priznal, že sa vďaka tomu cítil lepšie. 

Aj Leclerc mal rovnaký problém, ale podľa Rosberga zvolil múdrejší variant, vďaka čomu nestratil cenné miesta. „Po chybe prerušil jazdu cez šikanu a urobil to oveľa inteligentnejšie, ako ja pred piatimi rokmi,“ priznal sa.

„Vtedy som bol pred Lewisom a tiež som zostal zavretý v tej istej zákrute, ale bol som hlúpy. Namiesto toho, aby som pokračoval cez obrubníky, vybral som sa pomedzi polystyrénové bloky. Stratil som pozíciu a on tak mohol vyhrať,“ uzavrel nemecký pilot. 

Medzi Rosbergom Hamiltonom to v týchto dňoch doslova vrie, keď si prostredníctvom médií posielajú rôzne odkazy. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac