spravy.sk spravy.sk

Wolff nečaká, že Mercedes bude v prvom roku vo Formule E silný
zdroj: Mercedes

Wolff nečaká, že Mercedes bude v prvom roku vo Formule E silný

Mercedes v stredu oficiálne predstavil monopost pre Formulu E a potvrdil, že jeho jazdeckú dvojicu vytvoria Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries. Toto Wolff však od prvého ročníka v sérii nečaká žiadne veľké zázraky.

Mercedes absolvuje premiérovú sezónu, ktorá však celkom premiérovou nebude: už v predchádzajúcom ročníku totiž v pozícii akéhosi predvoja pôsobilo zoskupenie HWA Racelab, na ktoré teraz nadviaže typický továrenský tím.

"Existujú tímy a výrobcovia, ktorí sú vo Formule E už dlho, dosiahli úspechy a niečomu sa už priučili," povedal Wolff pre Motorsport.com. "My toto všetko nemáme. Za nami je rok učenia s HWA, ale nemali sme všetky zdroje na to, aby sme boli úspešní."

"Do šiestej sezóny (2019/20) teda vstupujeme s tým, že Mercedes len začína. Nepovažujeme za garantované, že sa zaradíme do balíka lídrov. To príde postupom času. Keď prekvapíme aj sami seba a dokážeme predviesť nejaké vrcholy - top 5, pódium - budem nadšený. V prvej sezóne to však nečakáme," dodal Rakúšan.

Vandoorne už sériu spoznal, ale nič veľké nepredviedol a v poradí jazdcov skončil až šestnásty. Je presvedčený o tom, že Mercedes by mohol bojovať o čelo, ale spočiatku treba zachovať opatrnosť.

"V minulom roku sme boli len vzadu a na nikoho nebol vyvíjaný veľmi silný tlak," uviedol Belgičan. "Verím, že budeme mať všetky nástroje na to, aby sme boli schopní bojovať na čele. Aktuálne je však otázne, akí konzistentní dokážeme v tomto smere byť a aký konkurencieschopný balík budeme mať."

"Vďaka tomu, čo som videl, tak po stránke zdrojov i všetkého to naši ľudia berú veľmi vážne. Nič však nepovažujem za garantované, pretože toto nie je taký šampionát, do ktorého viete len tak prísť a dominovať," dodal Stoffel Vandoorne.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac