spravy.sk spravy.sk

Ferrari v Maranelle oslavovalo dvojicu víťazstiev
zdroj: Scuderia Ferrari

Ferrari v Maranelle oslavovalo dvojicu víťazstiev

V stredu popoludní vládla v sídle Ferrari v Maranelle slávnostná atmosféra. Zamestnanci tímu spolu so šéfom Mattiom Binottom oslavovali dva triumfy Charlesa Leclerca, ktorý bol takisto prítomný priamo na mieste. Sebastian Vettel nedorazil, ale prihovoril sa aspoň prostredníctvom telefonického spojenia.

"V Belgicku a v Taliansku sme vyhrali vďaka úsiliu celého tímu," uviedol šéf Ferrari Mattia Binotto. "Náš balík zameraný na slabý prítlak dodal očakávané výsledky. Motor podával veľmi dobrý výkon už v Belgicku, pričom verzia tretej špecifikácie, ktorú sme predstavili v Taliansku, bola dosť dobrá na odrazenie útokov našich súperov aj v tom prípade, ak mali otvorené DRS."

"Okrem aerodynamiky a motora boli perfektné aj stratégie a zastávky v boxoch, pričom kombinácia všetkých týchto faktorov sa postarala o to, že Scuderia Ferrari konečne vybojovala prvé víťazstvá v sezóne. Triumfy nám už predtým párkrát ušli pomedzi prsty. A treba povedať, že v Spa-Francorchamps zohral pri dosahovaní našich cieľov dôležitú rolu aj Sebastian," skonštatoval Talian.

V tomto okamihu sa o slovo prihlásil štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel. Tímu pogratuloval a súčasne sa poďakoval za podporu, ktorej sa od členov stajne dočkal po nevydarenom talianskom víkende. Veľmi ho to potešilo.

"Ja som si prežil osem nezabudnuteľných dní," radoval sa Leclerc. "Vyhrať dvakrát v prvom roku vo Ferrari je neuveriteľné a je to hlavne o vašich zásluhách - a to obzvlášť po tom, ako sme v prvej časti sezóny výrazne zaostali za očakávaniami."

"Týždeň v Monze bol fantastický a so Sebom sme boli doslova zelektrizovaní prijatím, akého sme sa v Miláne dočkali od tifosi. Ešte viac nás to motivovalo k tomu, aby sa nám v Monze darilo," dodal Monačan, ktorý po odložení mikrofónu rozdal stovky autogramov a zapózoval na mnoho selfies.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac