spravy.sk spravy.sk

Masi: Vettelovi so Strollom mali pomôcť ich tímy
zdroj: FOM/screenshot

Masi: Vettelovi so Strollom mali pomôcť ich tímy

V priebehu Veľkej ceny Talianska sme boli svedkami zbytočnej chyby Sebastiana Vettela, ktorý po šmyku skončil mimo trate. Keď sa vracal na asfalt, pravdepodobne nevidel blížiaceho sa Lanca Strolla a trafil ho. Ten ho označil slovom "idiot", ale už o pár sekúnd spravil to isté Pierrovi Gaslymu.

Riaditeľ pretekov Michael Masi uznal, že jazdci svojich súperov asi nevideli, avšak komisári nemali inú možnosť a museli ich potrestať. Obom vraj mali pomôcť ich inžinieri a informovať ich o vhodnom okamihu návratu na trať.

"Všetci majú GPS a vidia pozície všetkých jazdcov," uviedol Masi. "Navyše to pochopiteľne bolo vysielané naživo a k dispozícii mali rovnaké zábery, ako aj my. K dispozícii teda mali všetky potrebné nástroje."

Vettel sa okamžite posťažoval na to, že bočné strany kokpitu sú dnes mimoriadne vysoko a tým smerom jednoducho nič nevidel. "Vedel som, že na trati je voľný priestor, ale s pohnutím sa z tej zóny som mal trochu problém," vysvetlil. "Uviazol som na tráve, trochu som tam zastal a trvalo mi to o niečo dlhšie."

"Nebolo to ideálne, ale keď som sa pozrel doľava, nič som nevidel. Máme vysoký kokpit," skonštatoval Nemec, ktorého doplnil Stroll: "S týmito autami v tomto smere dnes nič nenarobíme. Keď sa dostaneme do takejto pozície, je to tak trochu tipovačka."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac