spravy.sk spravy.sk

Ferrari sa darí, červení prevzali vedenie v sérii F1 Esports
zdroj: Formula 1® Game / Twitter

Ferrari sa darí, červení prevzali vedenie v sérii F1 Esports

V stredu odštartoval nový ročník F1 Esports Series a najlepšie do neho vstúpil tím Ferrari, ktorý doposiaľ nesúťažil. Červení sú teda nováčikmi a vďaka talianskemu "gamerovi" menom David Tonizza vyhrali dve z troch úvodných podujatí.

Tonizza je považovaný za veľký talent a v júlovom drafte bol prvou voľbou. Hráč, ktorého v minulom roku tímy prehliadli, zvíťazil v Bahrajne i v Číne a v Azerbajdžane následne skončil na treťom mieste. Na svojom konte má tak 65 bodov, druhý Frederik Rasmussen z Red Bullu 43.

"Tak toto je jednoducho neuveriteľné," povedal Tonizza, ktorého jeho tím začal prezývať Tonzilla. Môže za to chyba komentátora, ktorý mu v kvalifikačných súbojoch pred rozbehnutím sezóny skomolil meno a neustále ho označoval za Tonzillu.

"Vyhrať dve podujatia na prvom podujatí a pri mojej prvej účasti, tak to je neuveriteľné. Bolo to veľmi ťažké, ale dokázal som ustáť tlak," skonštatoval ešte len 17-ročný Talian.

Úradujúci šampión Brendon Leigh, ktorý reprezentuje Mercedes, za sebou nemá vydarené predstavenie. Jeho maximom bolo štvrté miesto z Baku a celkovo je so ziskom 22 bodov až šiesty.

"Nešlo to stopercentne podľa plánu, ale verím našej zákulisnej práci a som presvedčený o tom, že do druhého podujatia prídeme omnoho silnejší," uviedol mladý Angličan, ktorý trénuje v továrni Mercedesu v Brackley, pre agentúru Reuters.

Leigh začal po minuloročnom titule pôsobiť aj v klasickej sérii monopostov a tvrdí, že mu to pomohlo. 

"Veľa som sa toho naučil a predbiehanie je odrazu omnoho jednoduchšie. Otvorilo mi to nový svet. Dovtedy som mal len jeden spôsob uvažovania, ktorý bol zameraný na e-športy. Teraz viem omnoho viac aj o skutočnom pretekaní sa, takže uvažujem dvoma spôsobmi," dodal Leigh.

Sériu F1 Esports čakajú ešte tri podujatia, to najbližšie sa bude konať 2. októbra. Celkovo sa hrá o 500 000 amerických dolárov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac