spravy.sk spravy.sk

Mercedes vraj pred najatím Hamiltona uvažoval o Heidfeldovi
zdroj:

Mercedes vraj pred najatím Hamiltona uvažoval o Heidfeldovi

Lewis Hamilton začal svoju kariéru v McLarene a v tom čase si sotva niekto vedel predstaviť, že by niekedy uvažoval o zmene. Na konci roku 2012 sa však Nikimu Laudovi, Rossovi Brawnovi a spol. podarilo presvedčiť ho o vhodnosti prestupu do Mercedesu, kde nahradil Michaela Schumachera.

V tom čase to nevyzeralo na správny krok. McLaren dlhodobo patril medzi najlepšie tímy a Mercedes sa naopak tak trochu trápil. V zákulisí však už intenzívne pracoval na príprave na rok 2014 a éru nových pravidiel, čo sa napokon aj vyplatilo.

Čo je však zaujímavé, strieborní najatiu Hamiltona nedávali veľkú nádej, respektíve o ňom neboli príliš presvedčení. "Spočiatku som Mercedes nevedel primäť k tomu, aby sme išli po najatí Lewisa," napísal jeden z bývalých lídrov tímu Nick Fry vo svojej knihe "Survive. Drive. Win."

"Viac ako raz nás poslali preč, aby sme prišli s inými nápadmi," skonštatoval Fry. "Z nejakého dôvodu nám hovorili, nech sa zasa pozrieme na ľudí ako Nick Heidfeld."

"A ten po tom mieste veru poriadne išiel. Opakovane mi posielal svoje fotky, fotky svojej rodiny i psa. To všetko v zbytočnej snahe upútať môj záujem," dodal Angličan.

Fry okrem toho prezradil, že Mercedes uvažoval i o Paulovi di Restovi a svoje služby ponúkal napríklad aj Jacques Villeneuve. Keď však potom do tímu prišiel Niki Lauda, podarilo sa realizovať kroky smerom k získaniu Lewisa Hamiltona.

Lauda vraj Fryovi počas prvého dňa v novom pôsobisku povedal: "Choď a sprav to. Mercedes požiadam o odpustenie neskôr."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac