spravy.sk spravy.sk

Hamiltonovi na Leclerca nestačil ani maximálny výkonnostný režim
zdroj: TASR

Hamiltonovi na Leclerca nestačil ani maximálny výkonnostný režim

Lewis Hamilton sa v priebehu Veľkej ceny Talianska snažil dostať pred Charlesa Leclerca, ale nepodarilo sa mu to. V zákrutách bol síce omnoho rýchlejší a bolo vidieť, že Leclerc ho brzdí, avšak keď prišla rovinka, nemal nárok. Rýchlosť Ferrari bola ohromujúca.

Niektoré názory hovoria o tom, že Ferrari má omnoho silnejší motor, ale nemusí to byť celkom pravda. Skôr je to o kombinácii prítlaku, odporu a výkonu motora. Ferrari je kvôli slabšiemu prítlaku v zákrutách biedne, na rovinkách však z toho ťaží. Mercedes naopak.

"Ferrari bolo od nás na rovinke rýchlejšie počas celej sezóny, to je ich silná stránka," uviedol hlavný stratég Mercedesu James Vowles v aktuálnom videu. "My sme silní v zákrutách, oni na rovinkách. A v Monze sa na tom nič nezmenilo."

"Lewis pri pokuse o predbehnutie Leclerca využil všetko, čo mal z hľadiska pohonnej jednotky a ostatných systémov k dispozícii. Pohonná jednotka má svoje režimy, vrátane režimu na predbiehanie. Využil ho a dostal z nej maximálny možný výkon, ale ani to nestačilo na to, aby sa dostal pred extrémne rýchle Ferrari," dodal Vowles.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac