spravy.sk spravy.sk

Rosberg: Red Bull a Mercedes naznačujú, že za výkonom motora Ferrari musia byť nejaké triky
zdroj: TASR

Rosberg: Red Bull a Mercedes naznačujú, že za výkonom motora Ferrari musia byť nejaké triky

Veľké ceny Belgicka a Talianska potvrdili, že Ferrari má na rovinkách jednoznačne navrch. Podľa Nica Rosberga to nie je len o aerodynamickom koncepte auta, ale aj o výkone motora. A možno hlavne o ňom.

"Videli ste ten motorový výkon, ktorý Ferrari má?" opýtal sa Rosberg vo svojom aktuálnom vlogu. "Absolútne neskutočné. Výkon motora? Šialenstvo. Lewis mohol využívať vzduchovú clonu a navyše mal otvorené DRS, ale išiel približne rovnakou rýchlosťou (ako Charles Leclerc, pozn. red.). Neuveriteľné."

"Neviem, čo Ferrari spravilo. Nie je to len motor, je to aj aerodynamický balík, ale výkon motora bolo vidieť napríklad aj na štarte: Lewis mal lepší štart, dostal sa k Leclercovmu boku, ale keď už nešlo o trakciu, tak bwoah (rukami naznačil, ako mu Leclerc ušiel, pozn. red.)... výkon motora bol jednoducho šialený. Je to fakt úchvatné."

V ďalších slovách Nemec naznačil, že tu nemusí byť všetko s kostolným poriadkom. V zákulisí sa vraj špekuluje o tom, čo Ferrari spravilo a nie je vylúčené, že to nebolo celkom kóšer.

"Ľudia z Red Bullu i Mercedesu už hovoria, že v tom musia byť určité triky. Tento výkon motora však nemajú vždy, majú ho len v určitých okamihoch, napríklad po štarte, prípadne v kvalifikačnom kole. Avšak vlastne v každom kole sme videli, že majú vyšší motorový výkon," dodal Nico Rosberg.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac