spravy.sk spravy.sk

Wehrlein prejavil záujem o miesto v Haase, šancu však nemá
zdroj: Twitter/Mahindra Racing

Wehrlein prejavil záujem o miesto v Haase, šancu však nemá

Pascal Wehrlein bol pred niekoľkými rokmi považovaný za obrovský talent. Pretekár, ktorý patril Mercedesu, sa začal výraznejšie presadzovať, ale potom mal do určitej miery smolu a Force India pred ním uprednostnila Estebana Ocona.

Wehrleina sme registrovali v Manore a následne v Sauberi, ibaže potom pred ním dostal prednosť Marcus Ericsson, ktorého na body zdolal 5:0, a bolo po paráde. Následne to skúšal v DTM a vo Formule E, ale rád by sa vrátil na najvyššie poschodie motoristického športu. Nemcovi môže pomôcť skutočnosť, že je simulátorovým jazdcom Ferrari a aj preto má pomerne blízko k Haasu. Túto stajňu už vraj aj oslovil.

"Mimo Formuly 1 je už dva roky," povedal šéf Haasu Günther Steiner pre nemecký podcast Starting Grid. "Pred niekoľkými pretekmi navštívil súťažný okruh, prišiel za mnou a opýtal sa ma na to, či by existovala príležitosť. Odpovedal som, že bohužiaľ nie. A to preto, že v F1 počas posledných dvoch rokov nepôsobil. Chceme niekoho, kto má skúsenosti a kto bol v F1 dlhú dobu."

Tým pádom to vyzerá tak, že väčšie šance má Nico Hülkenberg, ktorý by mohol nahradiť Romaina Grosjeana. Kevin Magnussen má podľa všetkého istotu, pretože disponuje zmluvou aj pre budúci rok. "Je to medzi Nicom a Romainom," potvrdil Steiner. "Finálne rozhodnutie zatiaľ nepadlo, ale čoskoro sa tak stane."

"Keď má dobrý deň, tak je Romain rozhodne dobrý. Niekedy však má viacero takých dní, počas ktorých dobrý nie je. A v tom je jeho problém. Nechcem tu diskutovať o Nicovi a jeho peniazoch (hovorilo sa o pomerne vysokých finančných požiadavkách, pozn. red.), či ich má dosť alebo ich chce viac. To je už na ňom. Nie je to len o peniazoch a o posledných pretekoch. U nás je to hlavne o tíme: Čo sme už dosiahli a čo chceme dosiahnuť?" dodal Günther Steiner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac