spravy.sk spravy.sk

Correov stav sa príliš nezlepšuje
zdroj:

Correov stav sa príliš nezlepšuje

Rodičia Juana Manuela Correu, ktorý pred dvoma týždňami nepríjemne kolidoval s už nebohým Anthoinom Hubertom, vydali nové stanovisko o jeho zdravotnom stave. Nepriniesli však príliš pozitívne informácie.

"Náš syn, Juan Manuel, ostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici v Londýne," stojí v texte. "Máme dobré dni i zlé dni, dlhé noci i krátke noci, ale vďaka podpore celej komunity motoršportu, kamarátov, rodiny, krajiny i fanúšikov pokračujeme v modlitbách za Juana Manuela."

"Juan Manuel ostáva udržiavaný v umelom spánku s paralýzou - to všetko v záujme toho, aby bolo jeho pľúcam dopriate čo najväčšie množstvo oddychu. Za pomoci ECMO (mimotelová membránová oxygenácia, pozn. red.) sa mnoho hlavných životných ukazovateľov zlepšilo, pričom iné sa minimálne zhoršili."

"Lekári nám povedali, že ak u Juana Manuela uvidíme pokračujúci vzostupný trend zlepšovania stavu, aj keď veľmi malý, tak je to všetko, o čo aktuálne môžeme žiadať. Infekcie sú pod kontrolou a respiračné indikátory ostávajú stabilné, pričom všetky životné signály ostávajú konzistentné a stabilné."

"Veríme v silu a odhodlanosť nášho syna. Vidíme malé zlepšenia, ktoré sú náznakom toho, že situáciu dokáže otáčať vo svoj prospech. Potrebujeme len, aby to robil o niečo rýchlejšie. Doktori pokračujú v monitorovaní a výmene bandáží vždy, keď je to nevyhnutné. Potvrdili, že zlomenín je mnoho a sú vážne."

"Potrebné budú aj ďalšie operácie, ale až v okamihu, keď sa pľúca Juana Manuela zlepšia do stavu, že to z pohľadu lekárov bude bezpečné," dodáva stanovisko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bezpečnosť

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac