spravy.sk spravy.sk

Tost: Pilot vracajúci sa z Red Bullu úplne stratí svoju sebadôveru
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Tost: Pilot vracajúci sa z Red Bullu úplne stratí svoju sebadôveru

Franz Tost sa so svojim tímom musí opäť raz popasovať s jazdeckou zmenou. V roku 2016 opätovne privítal v Toro Rosso Daniila Kvjata, v tejto sezóne sa scenár spred troch rokov zopakoval s Pierrom Gaslym.

O jazdeckej rošáde v Red Bulle všetci dobre vieme. Pierre Gasly sa po necelom roku musel vrátiť do tímu, kde strávil svoju nováčikovskú sezónu. Toro Rosso tak opäť zažíva podobnú situáciu, ako v roku 2016, vtedy to s Daniilom Kvjatom nedopadlo veľmi šťastne a Rusove výkony sa zhoršovali a zhoršovali. Na konci roka 2017 v Red Bulle vyhlásili, že s rodákom z Ufy už nepočítajú. História to síce napokon zariadila inak, no pre Toro Rosso je teraz dôležité, aby sa Gasly získať späť svoju sebadôveru čo najrýchlejšie.

„Ak sa pilot vracia z Red Bullu do Toro Rosso je v šoku a demotivovaný. Úplne stratí svoju sebadôveru,“ povedal šéf Toro Rosso Franz Tost pre oficiálny portál Formuly 1. „Prácou mojou i tohto tímu je pomôcť mu, podporiť ho a spojiť všetky ingrediencie, ktoré potrebuje, aby predvádzal také výkony, ako predtým. Veď Red Bull po nich siahol práve preto, že boli úspešní s Toro Rosso.“

Tost
to síce hovoril vo všeobecnej rovine, no je jasné, o kom je reč. Navrátilec Pierre Gasly čelí náročnej skúške. Red Bull mu síce dal garancie, že v tíme napriek zlým výsledkom absolvuje celú sezónu, napriek tomu ho bez varovania vymenil za Alexandra Albona. A čo viac, hneď počas jeho prvého víkendu v staronovej „kancelárii“ tragicky zahynul jeden z jeho najlepších kamarátov, Anthoine Hubert. Podľa Tosta však v Toro Rosso nebudú mať problém dostať Pierra do bývalej formy.

„Akoby to bolo včera, keď prvýkrát prišiel do továrne. Od počiatku bola naša spolupráca dobrá, veríme jeden druhému a podporujeme sa. Preto som presvedčený, že svoju dôveru opäť získa,“ povedal Tost.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Franz Tost

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac