spravy.sk spravy.sk

Albon: Takmer ako domáci víkend
zdroj: TASR

Albon: Takmer ako domáci víkend

Pilota Red Bullu Alexandra Albona čakajú takmer domáce preteky. Singapur je jeho thajskej domovine najbližšie spomedzi všetkých podujatí. Je to ale tiež miesto, kde Alex nikdy predtým nepretekal. Jedná sa pritom ešte len o jeho tretí štart v aute top tímu.

V Singapure panujú pre pilotov mimoriadne náročné podmienky. Je vlhko, teplo a jazdí sa pod umelým osvetlením. Podľa mnohých je to vôbec najťažšie podujatie v kalendári. Alexander Albon nemá vo Formule 1 príliš veľa skúseností a teraz ho v aute, ktoré je preňho stále nové, čaká veľká výzva.

„Teším sa na to. Okruh Marina Bay je pre mňa úplnou novinkou a v Singapure budem vôbec prvýkrát, takže to to bude zaujímavé,“ povedal Albon. „Počul som, že je to jeden z fyzicky najnáročnejších okruhov v kalendári, pretože je veľmi vlhko a preteky sú také dlhé. Taktiež sa jedná o mestskú trať, čiže máte omnoho menší priestor na chyby.

„Bude to však zábava. Okruhy, ktoré boli pre mňa predtým novinkou sa mi zatiaľ zakaždým páčili,“ povedal Albon.

Pre blízkosť svojej domoviny, Thajska, to bude pre Albona takmer domáci víkend. Očakáva sa, že pilota Red Bullu príde podporiť mnoho jeho fanúšikov aj členovia rodiny.

„Táto veľká cena je Thajsku najbližšie, takže príde podpora navyše zo strany rodiny a sponzorov. Bude to preto ešte vzrušujúcejší víkend a áno, očakávam, že do určitej miery to budú niečo ako domáce preteky,“ povedal Albon.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac