spravy.sk spravy.sk

Dostane Hülkenberg šancu v Alfe?
zdroj: Renault Sport

Dostane Hülkenberg šancu v Alfe?

Nico Hülkenberg po sezóne ukončí svoje pôsobenie v Renaulte a nad jeho budúcnosťou visí množstvo otáznikov. Zdalo sa, že ho získa americký tím Haas, no ten však napokon prekvapujúco stavil na Romaina Grosjeana.

Hulk je na tom preto kriticky. Možností má málo a aj keď sa nejaké voľné miesta nájdu v Red Bulle či Toro Rosso, Helmut Marko a spol. chcú staviť na svojich odchovancov a nie na 32-ročného jazdca, ktorí má toho za sebou už viac ako dosť.

Flek by mohol byť voľný aj vo Williamse, avšak Roberta Kubicu pravdepodobne nahradí Nicholas Latifi. Nemecký Auto Bild Motorsport však prišiel s novou informáciou: Hulk by vraj mohol zamieriť do Alfy Romeo.

Antonio Giovinazzi by mal v tíme podľa niektorých zdrojov ostať aj naďalej, pretože patrí Ferrari, ale isté to nie je. Na jeho pozíciu sa tlačí Marcus Ericsson a teraz je k dispozícii aj Hülkenberg.

"Pripomíname, že šéf tímu Vasseur bol Hülkenbergovým šéfom už v ART v GP2," konštatuje ABMS. "V roku 2009 získal s Nemcom v tejto juniorskej sérii majstrovský titul. A rovnako Vasseur ako tímový šéf získal Hülkenberga pred rokom 2017 do Renaultu."

Vasseur sa v Renaulte bohužiaľ dlho nezdržal, pretože sa nezhodol s Cyrilom Abiteboulom a odišiel ešte pred začiatkom sezóny 2017. 

"Podceňovať netreba ani skutočnosť, že manažér Sauberu Beat Zehnder je veľkým fanúšikom pretekára z Emmerichu. V tíme pritom jazdil už v roku 2013," dodáva zdroj.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac