spravy.sk spravy.sk

Potvrdené: Kubica po sezóne opustí Williams
zdroj: Twitter/Williams

Potvrdené: Kubica po sezóne opustí Williams

Tím ROKiT Williams Racing vo štvrtok popoludní potvrdil, že Robert Kubica sa rozhodol túto stajňu opustiť. Stane sa tak po skončení aktuálnej sezóny.

Kubica bol v minulosti považovaný za veľmi talentovaného a kvalitného pretekára. V roku 2008 s BMW Sauberom vyhral VC Kanady a neskôr bol vraj predbežne dohodnutý s Ferrari. Prišlo však nešťastné zranenie z rely a bolo po paráde. V tomto roku sa mu do F1 síce podarilo vrátiť, ale už je len tieňom svojho niekdajšieho ja.

"Tímu by som sa za posledné dva roky rád poďakoval," uviedol Robert Kubica. "Ďakujem za pomoc s umožnením návratu na štartový rošt Formuly 1. Pôsobenie v tíme ROKiT Williams Racing som si užil tak z pozície rezervného a vývojového jazdca, ako aj z pozície oficiálneho pretekára. Cítim však, že vyzrel správny čas na odchod smerom k ďalšej kapitole mojej kariéry."

"Robertovi by som sa chcela poďakovať za jeho tvrdú prácu a rozhodnutie opustiť po skončení sezóny náš tím rešpektujem," skonštatovala Claire Williamsová. "Do budúcnosti mu želám len to najlepšie."

Vo Williamse aj naďalej ostane George Russell, pričom meno jeho kolegu spoznáme už čoskoro. Najväčšiu šancu má vraj Nicholas Latifi.

Následne vyšlo aj stanovisko Kubicovho sponzora, spoločnosti PKN Orlen. Aj táto firma potvrdila, že spolu s Kubicom od Williamsu odíde. S populárnym pretekárom však bude spolupracovať aj naďalej.

"Spolu s Robertom zvažujeme rôzne scenáre týkajúce sa budúcej sezóny a pre obe strany chceme vybrať ten najlepší," povedal výkonný riaditeľ a prezident PKN Orlen Daniel Obajtek. "Našim cieľom je ostať vo Formule 1 a posilniť medzinárodné povedomie o značke Orlen, a to hlavne na tých trhoch, kde máme svoje prevádzky."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac