spravy.sk spravy.sk

Vettel: Nie je to moje najlepšie obdobie
zdroj: TASR

Vettel: Nie je to moje najlepšie obdobie

Jazdec tímu Ferrari, Sebastian Vettel pripustil, že nie je spokojný s výkonmi v poslednom období. Zároveň je však presvedčený, že jeho forma sa bude v závere sezóny zlepšovať.

Štvornásobný majster sveta urobil na trati v poslednej dobe viacero významných chýb. Naposledy v Taliansku, kde sa dostal do hodín a pri následnom vracaní sa zo štrku havaroval s iným monopostom. 

„Beriem to tak, ako to je. Toto obdobie pre mňa nie je najlepšie, nie je to úroveň, na ktorej chcem zostať, ale stať sa to môže každému,“ povedal Vettel pre BBC.

Od francúzskej veľkej ceny v roku 2018 sa nemecký jazdec dopúšťa veľkých chýb v priemere každé tri preteky a tlak na neho sa tento  rok ešte zvýšil, keď Ferrari povolalo do svojich služieb nádejného Charlesa Leclerca. Ten vyhral posledné dvoje preteky, zatiaľ čo Vettel sa naposledy tešil z víťazstva minulý rok v belgickom Spa

„Nemyslím si, že tieto problémy sú mentálneho charakteru. Niekedy je zbytočné veci komplikovať. Tu a tam nemám absolútnu dôveru vo svoj monopost, ale zlepšuje sa to. Dúfam, že veci začnú čoskoro do seba zapadať,“ priznal sa Vettel

Podľa jeho slov ho pretekanie stále baví a chce sa posúvať vpred.

Leclerc porazil svojho tímového kolegu v siedmich kvalifikáciách v rade, pričom jeho kvalifikačné tempo je o 0,132 sekúnd rýchlejšie ako Vettelove; to všetko za posledných štrnásť pretekov. 

„Musíme byť féroví a priznať, že Charles je veľmi rýchly,“ uviedla doterajšia jednotka tímu Ferrari. Tých čaká ťažký víkend, nakoľko trať s množstvom zákrut a krátkymi rovinkami ich nefavorizuje na víťazov. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac