spravy.sk spravy.sk

Verstappen: Red Bull nemá v Singapure nič isté
zdroj: TASR

Verstappen: Red Bull nemá v Singapure nič isté

Max Verstappen odmietol reči, že by Red Bull mohol byť hlavným kandidátom na víťazstvo v blížiacej sa Veľkej cene Singapuru.

Red Bull prichádza do Singapuru v nádeji, že sa mu podarí získať tretie víťazstvo v tejto sezóne. Úzky okruh s 23 zákrutami papierovo favorizuje práve monoposty RB15. 

Zaostávať však nemá ani Mercedes, ktorému sa vďaka viacerým vylepšeniam tento rok darilo aj na podobných okruhoch. Na druhej strane Ferrari bude mať pred sebou, po dvoch víťazstvách v rade, ťažký víkend. 

„Niekedy si myslíte, že to nie je ideálne a napokon vyhráte preteky,“ vysvetlil Verstappen. „Je to aj o šťastí. Očakávam dobrý víkend, ale stále nie je nič isté.“

Red Bull vďaka motorom Honda pomaly uzatvára priepasť, ktorá je za Mercedesom a Ferrari. „Myslím si, že sú stále vpredu. Neviem, či je to iba čistým výkonom motora, alebo je v tom aj niečo iné,“ povedal Holanďan. Podľa jeho slov sú momentálne motory skoro rovnaké. 

Verstappen tiež dúfa, že sa tímu podarí odstrániť problémy so štartom. Tie viedli k tomu, že na začiatku viacerých pretekov jednotka Red Bullu zaostala. 

„Vždy sa snažíme urobiť všetko najlepšie, ako vieme. Štart je niečo, čo musíme zlepšiť, ale netlačím na to, pretože to bude fungovať opačne,“ uzavrel Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac