spravy.sk spravy.sk

Kubica chce mať v budúcej sezóne viac radosti z pretekania
zdroj: Williams

Kubica chce mať v budúcej sezóne viac radosti z pretekania

Robert Kubica na tlačovej konferencii pred singapurským víkendom vyhlásil, že vo Williamse končí a v budúcej sezóne bude pôsobiť inde. Nič ďalšie však o svojich nasledujúcich plánoch neprezradil.

Poľský pilot vo svojom vyjadrení povedal, že nebude pokračovať s Williamsom. Síce sa o jeho budúcnosti špekuluje, no on sám ani len nenaznačil, kde bude jeho kariéra pokračovať. Ako alternatíva sa spomína napríklad DTM. Ale čo ak by sa teoreticky objavila príležitosť v inom tíme Formuly 1?

„Vždy som hovoril, že ma to stálo veľa energie a veľa času, aby som sa zotavil a vrátil späť do Formuly 1. A rád by som tu zostal, takže moja odpoveď by bola áno, ale nie za každú cenu,“ povedal Kubica. „V prvom rade sa musím zamyslieť nad tým, čo mi prinesie trocha radosti z pretekania.“

„Iste, táto sezóna bola z hľadiska výkonnosti veľmi náročná. Vo všeobecnosti však nebolo ľahké vrátiť sa do Formuly 1 po tak dlhom čase. Najmä ak čelíte obtiažnej situácii, v ktorej práve sme. Napriek všetkému chcem poďakovať tímu za príležitosť a uvidíme, čo prinesie budúcnosť,“ dodal Kubica.

Poliak následne dostal otázku, či by zvážil ponuku napríklad na pozíciu testovacieho alebo simulátorového jazdca. Z Poľska totiž už prichádzajú špekulácie, že jeho sponzor, spoločnosť PKN Orlen, už rokuje s tímom Racing Point o tejto možnosti.

„Nechcem zachádzať príliš do detailov. Ako som povedal, zvažovať budem rozličné príležitosti. Bol by som veľmi prekvapený, ak by moja ďalšia práca spočívala len v jazdení na simulátore a v budúcom roku som vôbec nepretekal,“ povedal Kubica.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac