spravy.sk spravy.sk

V Singapure na úvod najrýchlejší Verstappen, Bottas havaroval
zdroj: FOM/screenshot

V Singapure na úvod najrýchlejší Verstappen, Bottas havaroval

V piatok predpoludním nášho času sa na okruhu Marina Bay začal singapurský súťažný víkend. Najrýchlejší čas úvodného voľného tréningu napokon zaznamenal Max Verstappen z Red Bullu Racing.

Druhý najrýchlejší bol pretekár Ferrari Sebastian Vettel, ktorý sa do čela dostal pol hodinu pred koncom tréningu. Od ostatných jazdcov bol v tom okamihu omnoho lepší a zdalo sa, že by si prvú priečku mohol udržať, avšak potom ukázal svoje kvality aj Max Verstappen a Vettela predstihol o 167 tisícin sekundy.

Na treťom a štvrtom mieste evidujeme pretekárov Mercedesu Lewisa Hamiltona a Valtteriho Bottasa, ktorí však s mäkkými gumami absolvovali len po jednom výjazde a okrem toho sa venovali iba tvrdým zmesiam. Bottas však nedopadol dobre a havaroval.

Alex Albon, ktorý singapurský okruh len spoznával, stratil na kolegu Verstappena až 1,2 sekundy. Šiesty skončil Nico Hülkenberg z Renaultu a do top 10 sa dostali aj obaja jazdci McLarenu a Toro Rosso.

Ťažkosti mal Charles Leclerc z tímu Ferrari, ktorému vypovedala poslušnosť prevodovka. Scuderia tento problém oficiálne potvrdila, ale či bude pretekár potrestaný, to zatiaľ nevieme. V aute mal totiž pravdepodobne len tréningovú prevodovku.

Druhý voľný tréning pred VC Singapuru sa začne o 14:30 nášho času.

Výsledky:

výsledky 1. tréningu pred VC Singapuru 2019
f1.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Singapur

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac