spravy.sk spravy.sk

Kvjatovi sa nápad hovoriaci o otočených roštoch príliš nepozdáva
zdroj: TASR

Kvjatovi sa nápad hovoriaci o otočených roštoch príliš nepozdáva

V súvislosti so zatraktívnením súťaženia sa hovorí o netradičnej možnosti: v rámci štyroch budúcoročných podujatí by sme mali mať miesto kvalifikácie tzv. kvalifikačné preteky, do ktorých by sa štartovalo z otočeného štartového roštu. Išli by sa na sto kilometrov a určili by poradie na nedeľnom štarte veľkej ceny.

Takto by sa dali "zachrániť" nudné víkendy vo Francúzsku, ale možno aj v Španielsku či v Holandsku, kde to takisto hrozí. Daniil Kvjat však nie je veľkým fanúšikom tohto riešenia, ktoré podľa neho neodstraňuje podstatu problému.

"Je to len záplata a nie náprava skutočného problému," uviedol ruský pretekár, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Skôr by sme mali mať vyrovnanejšie štartové pole a potom by sme nepotrebovali vymýšľať rôzne šprinty a podobné veci. Obrátený rošt z môjho pohľadu znie neprirodzene. Neznie ako náprava problému, ale len ako záplata. Taká je moja prvá reakcia."

"Ale napokon, podobné reakcie boli aj pri svätožiare. Prišla, každý sa sťažoval, ale potom sme si zvykli. Tu to však vyzerá tak, že upúšťame od tradície a od histórie športu," skonštatoval Kvjat, podľa ktorého treba riešiť inú vec. Pravidlá treba postaviť tak, aby bolo štartové pole vyrovnanejšie a aby boli všetci bližšie pri sebe.

"Vďaka tomu by bola šou stopercentne lepšia," pokračoval. "V strede poľa je to aj dnes poriadna zábava. Máme autá, s ktorými sa nedá predbiehať, ale aj tak je to zábava. Ak by sme autá spravili vyrovnanejšími, tak by Formula 1 možno vôbec nepotrebovala obrátené rošty. Preteky by boli vzrušujúce aj takto, ako to máme teraz."

"Tri top tímy sú silné na rôznych typoch okruhov: jedno auto je silné na rovinkách, iné zasa v zákrutách. Tam je to veľmi zaujímavé a už len preto si myslím, že nepotrebujeme obrátené rošty. Ak by sme k tomuto pridali viac tímov, minimálne ešte Renault a McLaren, tak by ich bolo päť a bolo by to zaujímavejšie. Už by to bolo konkurencieschopné ako v MotoGP," dodal Daniil Kvjat.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac