spravy.sk spravy.sk

McLaren uvažuje o konceptuálnej zmene
zdroj: McLaren

McLaren uvažuje o konceptuálnej zmene

McLaren postavil v tomto roku celkom dobré auto, ale v stajni s ním nevládne prílišná spokojnosť. Oproti predchádzajúcemu obdobiu je to dobrý pokrok, avšak papájoví chcú bojovať o víťazstvá.

Technický riaditeľ James Key pripomína, že vo Wokingu uprednostnili aerodynamickú efektívnosť a nestavili na maximálny možný prítlak, ale túto filozofiu možno mierne zmenia. 

"Myslím si, že sa potrebujeme pozrieť na niekoľko konceptuálnych zmien," uviedol Key pre Autosport. "Síce sa blížia zmeny pravidiel, na ktoré sa tešíme, súčasne chceme vidieť, ako naše auto začne generovať výkon, ktorý by nám umožnil robiť reálne kroky smerom k čelu. Každý okolo nás však robí tie isté veci, takže podľa mňa sú potrebné konceptuálne zmeny."

"Ak sa pozrieme na niektoré čísla týkajúce sa auta, tak na tom podľa mňa nie sme zle. Na okruhoch ako Singapur sme boli na rovinke dosť rýchli a efektívnosť sme si zachovali, ale aspoň v porovnaní s tímami okolo nás sme dokázali generovať potrebnú úroveň prítlaku."

McLaren bude následne čakať výzva rozdelenia zdrojov pre roky 2020 a 2021. Vieme, že nás čaká posledná sezóna aktuálnych pravidiel (2020) a potom zmena, ktorú nemožno podceniť.

"Bude to prechodné obdobie, ale nemyslím si, že existuje nejaká vopred jasná stanovená cesta. Niekedy vývoj pre daný ročník ukončíte preto, lebo ste na tom zle, inokedy preto, lebo ste na tom dobre, prípadne preto, lebo ste v zemi nikoho a nikto vás neohrozuje," dodal James Key.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac