spravy.sk spravy.sk

Abiteboul sa nevie zmieriť s trestom pre Ricciarda: Je to trochu smutné
zdroj: TASR/AP

Abiteboul sa nevie zmieriť s trestom pre Ricciarda: Je to trochu smutné

Predstavitelia Renaultu síce akceptovali singapurský trest pre Daniela Ricciarda, ktorý bol vylúčený z kvalifikácie, ale zmieriť sa s ním nevedia. Opakujú, že vyhrať mal zdravý rozum.

Na Ricciardovom aute bol v jednom z kôl v Q1 nameraný vyšší výkon jednotky MGU-K, ako je povolené, čo viedlo k jednoznačnému verdiktu. Ibaže tento výkon nebol prekročený v najlepšom kole a navyše išlo len o výhodu na úrovni 0,000001 sekundy.

"Je to trochu smutné," reagoval šéf Renaultu Cyril Abiteboul pre Motorsport.com. "Fanúšikovia totiž chcú menej trestov. Je to čudné... na jednej strane vidíme, že Michael Masi prichádza s novou doktrínou a začal využívať i čierno-bielu vlajku, čo je akási žltá karta, takže sa pokúša byť citlivý a myslí na dopad na šport a šou ako takú."

"A na druhej strane sa potom dočkáme tohto. Z môjho pohľadu to akosi nejde dokopy. Nám je to ľúto, pretože sme si to odniesli a pochopiteľne, že z mojej strany teraz nemôžete čakať iný názor."

Abiteboul bol veľmi tvrdý a v ďalšej časti rozhovoru zas a zas naznačoval, že tu chýba akýkoľvek cit. Rozhodnutia vraj nemôžeme robiť len takto strojovo. "Ale ak nám v budúcnosti majú veliť stroje, môžeme ušetriť veľa peňazí..." dodal Cyril Abiteboul.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac