spravy.sk spravy.sk

Wolff: Vandoorne alebo de Vries v F1? Nikdy nehovor nikdy
zdroj: Mercedes

Wolff: Vandoorne alebo de Vries v F1? Nikdy nehovor nikdy

Automobilka Mercedes vstupuje v tejto sezóne „na plný úväzok“ do šampionátu Formuly E. Nástupca stajne HWA Racelab si vybral skutočne zaujímavú jazdeckú dvojicu. Stoffel Vandoorne i Nyck de Vries majú tie najvyššie ambície. Ten prvý by sa do Formuly 1 rád vrátil, druhý dostal.

Vandoorne strávil v kráľovnej motoršportu dve náročné sezóny s McLarenom. S povesťou šampióna GP2 (dnešná Formula 2) sa od neho očakávalo viac. De Vries je ku korune v F2 blízko v tejto sezóne. Miest vo Formule 1 je však skutočne málo a o tohto Holanďana nemal nik záujem. Kývol teda na ponuku Mercedesu, ktorý ho nominoval do novovzniknutého tímu Formuly E. Je jasné, že obaja budú úzko spolupracovať aj so stajňou Formuly 1.

„Oboch hodnotím vysoko a verím, že ak nastane ten správny čas a okolnosti, možno si raz zaslúžia miesto v aute Formuly 1 a myslím, že si obaja budú počínať dobre,“ povedal boss Mercedesu Toto Wolff pre Motorsport.com. „Obaja budú spojení s rodinou Mercedesu a obaja dostanú úlohy v našom tíme, či už na simulátore alebo niekde inde.“

„Čo sa týka ich budúcnosti vo Formule 1, povedal by som, že pre oboch platí nikdy nehovor nikdy,“ povedal Wolff.

Vo Formule E razia podobnú stratégiu ako Mercedes viaceré tímy. Najímajú skúseného ex-pilota F1 po bok priebojného mladíka. Vlani túto taktiku aplikoval napríklad tím Nissan, ktorý nominoval Sébastiena Buemiho a Alexandra Albona. Britsko-thajského pilota im však napokon vyfúklo Toro Rosso, a tak ho nahradili inou bývalou hviezdičkou „efdvojky“ Oliverom Rowlandom. Tím GEOX Dragon vsadil na ostrieľaného José María Lópeza, po bok ktorého postavil mladého Maxiho Günthera.

„Mercedesu ďakujem za príležitosť. Keď prišla, nepremýšľal som o nej dlho. Je to skvelá šanca a myslím, že je to pre mňa krok správnym smerom,“ povedal aktuálny líder Formuly 2 Nyck de Vries. „Nepozerám sa príliš do budúcna, pretože veci sa v dnešnom svete dokážu rýchlo zmeniť. Je ťažké pozerať sa napríklad tri roky dopredu.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Stoffel Vandoorne

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac