spravy.sk spravy.sk

Verstappen dostal druhý nový motor za tri víkendy, hovorí: Prečo nie?
zdroj: TASR/AP

Verstappen dostal druhý nový motor za tri víkendy, hovorí: Prečo nie?

Všetci štyria pretekári Hondy dostali na začiatku ruského víkendu nový motor. Max Verstappen, Alex Albon a Pierre Gasly prídu na štarte nedeľných pretekov o päť miest, Daniil Kvjat sa prepadne až na koniec roštu; ten totiž dostal všetky nové motorové súčiastky okrem batérie.

"Ja mám nové motory rád," zasmial sa Verstappen na štvrtkovom stretnutí s novinármi mysliac aj na to, že pred troma týždňami štartoval v Monze kvôli výmene pohonnej jednotky celkom zozadu. "Vyzerajú pekne."

Holanďan si v Rusku v minulom roku vyskúšal štart zozadu a videl, že v Soči to s predbiehaním nie je úplne nemožné. "Pomysleli sme si: Prečo nie? Nemyslím si, že nám to na tomto mieste až tak uškodí. A nebudeme štartovať zozadu, prídeme len o päť miest. Práve preto sme sa rozhodli takto."

"Pred rokom sme štartovali zozadu a nezdalo sa, že by tu bol s predbiehaním veľký problém. Tímy stredu poľa sú v tomto roku možno o niečo konkurencieschopnejšie, ale malo by to byť v poriadku."

"Na tých pred nami možno kvôli tomu niečo stratíme, ale reálne by sme sa možno kvalifikovali na štvrtom či piatom mieste, takže veľa sa tým nezmení," skonštatoval Verstappen, podľa ktorého by malo ísť o "poslednú" tohtoročnú motorovú výmenu.

Na stretnutí s novinármi sa hovorilo aj o VC Singapuru, ktorá Red Bullu nevyšla. Tím sa vraj vybral "inou cestou" a niektoré veci na simulátore mohol spraviť inak.

"Napokon nám však simulátor už tak pomohol, že jeden víkend, keď to nevyjde... to sa jednoducho môže stať. Bohužiaľ to prišlo práve v Singapure, ale všetko preštudujeme a pred budúcim rokom zlepšíme," dodal Max Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac