spravy.sk spravy.sk

Kvjatovi by presťahovanie VC Ruska nevadilo
zdroj: Pirelli

Kvjatovi by presťahovanie VC Ruska nevadilo

Keď Rusi prvýkrát zorganizovali svoju veľkú cenu, chceli hlavne odpromovať mesto Soči. Zdôrazňovali, že ide o mimoriadne zaujímavý región nachádzajúci sa pri brehoch Čierneho mora, ale súčasne na úpätí vysokých vrchov.

Dole môže byť dostatočne teplo na to, aby sa človek opaľoval a o necelých sto kilometrov ďalej môže lyžovať. Málokde na svete sa nachádza niečo podobné. Avšak zdá sa, že dlho už toto "promo" nepotrvá a preteky sa presťahujú inde.

Otvorene sa hovorí o tom, že od roku 2021 už budeme súťažiť na novom okruhu pri Petrohrade, teda pri druhom najväčšom ruskom meste.

"Kým budeme mať preteky v Rusku, tak som za," povedal Daniil Kvjat na štvrtkovej oficiálnej tlačovke. "Možno nie je zlé mať to bližšie v tom regióne, kde je to pre ľudí z Moskvy ešte dostupnejšie."

Petrohrad leží ďaleko na severe a nachádza sa blízko fínskych hraníc, takže by to vyhovovalo aj Kimimu Räikkönenovi či Valtterimu Bottasovi - ak vôbec ešte budú v športe.

"Možno to priláka aj viac fanúšikov z Fínska, veď tam je to veľmi populárny šport. To by bolo super. Nie je to zlý nápad. Tu je veľmi pekne, ale ktovie, možno to môže byť ešte lepšie. Prečo nie?" opýtal sa Daniil Kvjat.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac