spravy.sk spravy.sk

Hamilton: Ak bude Ferrari vpredu, mohlo by to byť ako v Monze
zdroj: TASR/AP

Hamilton: Ak bude Ferrari vpredu, mohlo by to byť ako v Monze

Veľkou otázkou pred záverečnou fázou sezóny je, v akej forme ju uzavrie Ferrari. To v Singapure šokovalo všetkých svojim výkonom a naznačilo, že problém s pomalými zákrutami už nemusí byť takou slabinou. Lídra šampionátu Lewisa Hamiltona, ale forma Ferrari na okruhu Marina Bay príliš neznepokojila.

„Nie je dôvod na obavy, stane sa, čo sa má stať,“ povedal novinárom v Rusku Hamilton. „Povedal by som však, že z posledných troch víkendov sme nedokázali vyťažiť sto percent, a to musíme zmeniť. Musíme získať úplné maximum.“

„Nebudem to celé klásť na tím, myslím, že všetci môžeme urobiť lepšiu prácu. Môžem pomôcť vyžmýkať z auta trochu viac a tiež vyžmýkať viac zo seba. Stále sa mi nepodarilo perfektné kolo, takže možno s perfektným kolom v kvalifikácii, sa môžem postarať o drobný rozdiel,“ povedal päťnásobný šampión.

Veľká cena Ruska bola prvýkrát organizovaná v roku 2014 a odvtedy pozná len jediného víťaza, tím Mercedes. Tento okruh navyše patrí aj k obľúbeným destináciám Valtteriho Bottasa. A aj keď tu Ferrari bude možno miernejším favoritom, táto pozícia môže pomôcť práve lídrom šampionátu.

„Máme tu takmer dva kilometre roviniek. Vieme, aké rýchle na nich Ferrari je. Pozrite sa na posledné dva preteky, kedy sme boli za nimi zaseknutí a neboli sme schopní ich predbehnúť,“ povedal Hamilton. „Ak bude Ferrari v čele, mohlo by to byť ako v Monze. Len jazdíte za nimi a aj keď máte DRS, zostanú vpredu.“

„Ale určite sa budeme snažiť a tlačiť. Myslím, že kvalifikácia je niečo, kde sme v posledných troch pretekoch stratili najviac. Takže to je niečo, čo musíme zlepšiť,“ uzavrel Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac