spravy.sk spravy.sk

Ricciarda hnevá vypojenie jazdcov z rozhodovacieho procesu o pravidlách
zdroj: Renault

Ricciarda hnevá vypojenie jazdcov z rozhodovacieho procesu o pravidlách

Daniel Ricciardo nie je príliš spokojný s tým, že pretekári Formuly 1 nie sú zapojení do rozhodovacieho procesu týkajúceho sa nových pravidiel. Doslova sú vyšachovaní a mimo hry.

"Ako jazdci sme z toho dosť frustrovaní," povedal Austrálčan v ruskom Soči. "Veci sa k nám dostávajú cez médiá. Jednoducho len zachytíme, že tvorcovia pravidiel hovoria o tom alebo onom, a že sú v pomerne hlbokom priebehu diskusií. My sa len čudujeme, prečo nám o tom nič nepovedali."

"Práve preto sa usilujeme postupovať tímovejšie. Robíme to už pár rokov, pretože do vecí chceme byť viac zapojení. V priebehu rokov sa niektoré veci dohodli bez toho, aby nás jazdcov niekto oslovil. A viete, možno neplatíme všetky možné šeky, ale my sme predsa jadrom celej šou."

"Rozhodne cítime, že náš názor je cennejší, ako názor niekoho iného. Určite dosahujeme progres, ale nie vždy sú radi, ak nás do vecí majú zapojiť. V minulosti veru neboli," zdôraznil Ricciardo.

Pretekár Renaultu hovoril aj o tom, že do kalendára pribúda čoraz viac podujatí. Sám je fanúšikom UFC (Ultimate Fighting Championship) a užíva si bojové umenia, ale...

"Dostalo sa to do bodu, že súboje sú každý víkend. Pre fanúšikov je to fajn, neprestajne niečo vidia, ale už z toho človek potom nie je taký vzrušený. Už ho to až tak nezaujíma, pretože je to pred ním neprestajne."

"To isté platí aj o pretekoch. A ak k tomu pridajú otočené štartové rošty a takto budú s výsledkami trochu manipulovať, tak podľa mňa prídeme o časť hodnoty a časť svojho jadra. Radšej by som ostal pri tradícii," dodal Daniel Ricciardo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac