spravy.sk spravy.sk

Mercedes zatiaľ zaostáva, jeho jazdci veria v dážď
zdroj: TASR/AP

Mercedes zatiaľ zaostáva, jeho jazdci veria v dážď

Pretekári Mercedesu obsadili v druhom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Ruska len tretie a štvrté miesto. Športový šéf tímu Toto Wolff okamžite naznačil, že strieborní sú až tretí najrýchlejší a veľký optimizmus necítiť ani zo strany jazdeckej dvojice.

"Bol to deň spoznávania a objavovania," skonštatoval Lewis Hamilton. "Nezačal sa zle, ale potom sme sa nezlepšili natoľko, ako ostatní. Tí dosiahli veľký progres. Na Ferrari strácame na rovinkách osem desatín sekundy."

"Aj my sa zlepšujeme, ale oni sa zlepšujú veľmi vážnym tempom. Pokúšame sa prísť na to, ako vieme naše auto zlepšiť, ale nie je to ľahká úloha. Po stránke balansu sme začali dobre, ale potom to trochu upadlo a ku koncu tréningu to opäť bolo o niečo lepšie."

"Je to bláznivé. Vždy sa pokúšame odhadnúť vývoj stavu okruhu, pričom keď sa tak stane, balans sa zmení. Následne vykonáme zmeny a je to o neprestajnom balansovaní."

"Na zmenu nastavenia máme len zopár príležitostí," prízvukoval päťnásobný majster sveta. "Zajtra to bude ťažký deň, ale dúfam, že zaprší. Počul som, že by malo!"

Nájde Mercedes dostatok času k dobru na to, aby potrápil Ferrari a Red Bull? "Tak toto je miliónová otázka. Neviem. Pochopiteľne, že svojim chlapcom verím a nemám pocit, že z auta dostávame maximum. Práve to je náš problém týkajúci sa posledných troch veľkých cien," hovoril ďalej Hamilton.

"Celkovo si myslím, že ak by bolo mokro, bolo by to omnoho vzrušujúcejšie. Neviem, či sme tu niekedy v daždi vôbec jazdili. Preto by to bolo dosť náročné."

"Na tomto mieste sa inak nepredbieha ľahko, zákruty sú tu rýchle. Nedá sa povedať, že by to bol najlepšie postavený okruh na svete... Na druhej strane tu máme i dlhé rovinky a zóny DRS. V daždi by však bolo nasledovanie súperov jednoduchšie, pretože by sme vedeli voliť iné stopy," dodal Lewis Hamilton.

"Red Bull a Ferrari boli dnes príliš rýchli," pridal svoj pohľad Valtteri Bottas. "Nemáme zásadné problémy s balansom, ale možno sa trochu trápime s celkovým gripom a kĺžeme sa."

"Inak to bolo fajn a zábavné, ale ak chceme zajtra bojovať o pole position, musíme nájsť niečo k dobru. Tak či tak verím, že v nedeľu budeme mať dobré šance. Dúfam, že zajtra zaprší. Tak by sme mali dobrú šancu aj v kvalifikácii," zdôraznil Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac