spravy.sk spravy.sk

Hamilton vraj proti zmene víkendu nič nemá, musí to však byť premyslené
zdroj: TASR/AP

Hamilton vraj proti zmene víkendu nič nemá, musí to však byť premyslené

Ešte v priebehu singapurského víkendu sa objavovali vyjadrenia Lewisa Hamiltona, na základe ktorých sa dalo usúdiť, že zmenu kvalifikačného formátu by príliš nevítal. V Soči však už jeho slová vyznievajú o niečo inak a v zásade nič neodmieta.

V úvode rozhovoru hovoril o celkovej zmene priebehu víkendu. "Nie som proti zmene víkendového formátu, pretože takto, ako dnes, to môže byť aj veľmi nudné," uviedol Hamilton v piatok v Rusku. "Ten istý formát máme každý víkend, a to počas 21 pretekov, pričom čoskoro ich bude 22, 23."

"Pritom ak by sme v niektorých pretekoch, ako napríklad Singapur, vykonali nejaké úpravy a nasadili iný formát... prípadne v Monaku, kde to nie sú práve najlepšie preteky, by sa dalo robiť niečo inak. Ak to bude poriadne premyslené, tak som rozhodne za. Ale nechcem, aby to boli len výstrely do tmy, čo super-inteligentní ľudia často robia."

A čo kvalifikačná zmena a štart z obráteného roštu? "Viem o tom a nemyslím si, že je to práve najlepší nápad. Ale možno niekde, kde je medzi najlepšími a najhoršími veľký rozdiel, to nemusí byť zlý nápad," odpovedal Lewis Hamilton. "Ak by išlo o okruh, na ktorom sa dá predbiehať, mohlo by to byť vzrušujúcejšie."

Za zmenu by bol napríklad Jenson Button. "Páčia sa mi úvahy o kvalifikačných pretekoch," skonštatoval pre Sky Sports F1. "Podľa mňa by ich to prinútilo inak pracovať na aerodynamike. Na vstupe do víkendov by sme videli celkom odlišné stratégie a iné by to bolo aj z hľadiska dizajnovania áut."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac