spravy.sk spravy.sk

Correa odmietol amputáciu chodidla, v nedeľu ho čaká 10-hodinová operácia
zdroj:

Correa odmietol amputáciu chodidla, v nedeľu ho čaká 10-hodinová operácia

Rodina Juana Manuela Correu vydala v noci z piatka na sobotu ďalšie stanovisko týkajúce sa zdravotného stavu pretekára Formuly 2. Blížia sa rozhodujúce okamihy.

"V skoršom priebehu týždňa bol Juan Manuel prevezený do novej nemocnice v Londýne, ktorá sa špecializuje na ortopedické operácie. Koncentrácia sa totiž prepína z jeho pľúc na dolné končatiny," stojí v stanovisku. "Juan Manuel je už plne pri vedomí a jeho pľúca sa zotavili omnoho rýchlejšie, ako sa čakalo."

Correa vraj celkovo dobre napreduje a jasná úloha tohto týždňa bola pripraviť ho na nedeľnú operáciu, ktorá má trvať vyše desať hodín. "Práve táto nedeľná operácia bude kľúčová z hľadiska budúcnosti Juana Manuela. Lekári budú mať prvýkrát od nehody kompletný prístup k poraneniam dolnej časti jeho pravej nohy a budú môcť určiť presnú úroveň poškodenia jeho píšťaly, členka a chodidla."

"Počas operácie zachránia všetko, čo je možné zachrániť a na druhej strane odstránia všetko, čo je nutné odstrániť. To všetko v záujme toho, aby dolnú časť jeho pravej nohy 'prestavali' do najlepšieho možného stavu. Chirurgovia sú najlepší vo svojom obore a vzhľadom na rýchle zotavovanie Juana Manuela z posledných týždňov sú opatrní optimisti."

"Zranenia, ktoré Juan Manuel utrpel, sú vážne a blížiaca sa chirurgická procedúra je veľmi komplexná. Lekári dali Juanovi Manuelovi možnosť rekonštruktívnej amputácie pravého chodidla. Rozhodol sa povedať amputácii NIE a podstúpiť operáciu, pričom chápe všetky výzvy, ktoré sú s tým spojené," dodáva rodina ekvádorsko-amerického pretekára.

#StayStrongJM

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bezpečnosť

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac