spravy.sk spravy.sk

Potvrdené: McLaren bude od roku 2021 odoberať motory Mercedes
zdroj: McLaren Mercedes

Potvrdené: McLaren bude od roku 2021 odoberať motory Mercedes

To, o čom sa šuškalo od piatkového popoludnia, je napokon skutočne pravda: McLaren a Mercedes potvrdili, že od roku 2021 budú opäť spolupracovať a ich kooperácia týkajúca sa dodávky pohonných jednotiek potrvá minimálne do roku 2024.

Obe strany spolupracovali v rokoch 1995 až 2014 a dosiahli množstvo úspechov, no McLaren sa následne nechal zlákať vábením Hondy. Ako sa ukázalo, japonské dobrodružstvo tímu vôbec nevyšlo a veľmi mu nevychádza ani práve prebiehajúca spolupráca s Renaultom, ktorá priniesla dosť technických problémov. Wokingu sa však podaril husársky kúsok a stajňa sa dohodla s Mercedesom.

"Táto dohoda je dôležitým krokom nášho dlhodobého plánu zameraného na návrat k úspechu," skonštatoval šéf McLarenu Zak Brown. "Mercedes je latkou jednak ako tím, ale jednak aj po stránke pohonnej jednotky. Bolo teda prirodzené, že pre ďalšiu fázu našej cesty si budeme chcieť vytvoriť vzťah s touto spoločnosťou. Toto oznámenie reflektuje vieru našich spolumajiteľov, ale súčasne je dôležitou správou pre našich investorov, tím, partnerov i fanúšikov. Sme odhodlaní vrátiť McLaren späť na čelo."

Šéf motorového oddelenia Mercedesu Andy Cowell je rád, že svoj produkt bude môcť dodať ďalšiemu tímu. "Sme veľmi radi, že zoznam našich partnerov budeme môcť rozšíriť a hlavne nás teší skutočnosť, že pôjde o historickú značku ako McLaren. Tieto organizácie majú prepojenú históriu a tešíme sa na to, že v budúcnosti opäť dosiahneme spoločný úspech."

"Sme veľmi radi, že McLaren privítame späť v rodine Mercedes-Benz," uviedol športový šéf Mercedesu Toto Wolff. "Aj keď majú naše dve značky spoločnú prestížnu históriu, táto nová dohoda je len o pohľade do budúcnosti a o rozbehnutí novej éry dodávky pohonných jednotiek v blížiacich sa rokoch."

Rakúšan v závere svojho príhovoru pridal aj dôležité slová naznačujúce, že Mercedes v F1 ostane aj so svojim továrenským tímom: "Dúfame, že táto dlhodobá dohoda bude pre McLaren ďalším míľnikom na ceste za ich cieľom bojovať s top tímami tohto športu vrátane nášho továrenského tímu Mercedes."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac