spravy.sk spravy.sk

Hamilton opäť krúti hlavou: Ferrari má letecký režim
zdroj: TASR/AP

Hamilton opäť krúti hlavou: Ferrari má letecký režim

Keď sa Lewis Hamilton pred časom pousmieval pri téme "párty mode", netušil, že červený konkurent Mercedesu príde s niečím ešte výkonnejším. Ale stalo sa.

Mercedes v závere kvalifikácií tradične aktivoval onen párty režim a konkurenti nemali šancu. V poslednej dobe však Ferrari spravilo niekoľko krokov vpred a podľa Hamiltona má "jet mode", teda letecký, prúdový či tryskový režim. Ako len chcete.

"Bola to ťažká kvalifikácia, pretože títo chlapci majú na rovinkách šialenú rýchlosť," skonštatoval Hamilton, podľa ktorého bol párty režim oproti tomuto ničím. "Dostali sa na celkom inú úroveň. Ten starý párty režim, o ktorom ste toľko hovorili... Oni majú niečo viac, letecký režim."

"Na konci som aj tak odviedol všetko, čo sa dalo. Tento tím odviedol skvelú prácu a som veľmi rád, že to takto vyšlo. Štart z prvého radu som vôbec nečakal a som veľmi šťastný."

Výhodou Hamiltona môže byť skutočnosť, že na rozdiel od Leclerca vyštartuje s mediumkami. Po štarte to však nebude jednoduché, pretože na takmer kilometrovej rovinke sa dostane pod paľbu Vettela. Nuž a ten má podobne ako Leclerc softy, ktoré by po štarte mohli byť lepšie.

"Vieme, že počas tohto víkendu stavili na slabší odpor, pričom majú aj takýto výkon, tak sme museli niečo skúsiť. V posledných pretekoch sme už mali možnosť vidieť, že sme  za nimi, takže sme potrebovali staviť na inú stratégiu."

"K prvej zákrute je však poriadne ďaleko a pre jazdcov s tvrdšími gumami to nie je práve výhoda. Ak na to budem mať šancu, pokúsim sa dostať do clony za Charlesa. Bude to však ťažké, lebo aj oni majú dobré štarty," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac