spravy.sk spravy.sk

Brown: Za prechodom k Mercedesu stojí Andreas Seidl
zdroj: Twitter/McLaren

Brown: Za prechodom k Mercedesu stojí Andreas Seidl

McLaren prešiel vlani personálnou reštrukturalizáciou. Z tímu vtedy odišiel Éric Boullier, ktorého funkcia oficiálne zanikla. Zo svojich predošlých pozícii ustúpil aj Zak Brown, ktorý naďalej šéfuje z pozície výkonného riaditeľa.

Americký biznismen a bývalý pilot začal k McLarenu lákať nových ľudí. Prišiel Gil de Ferran ako športový riaditeľ, potom Andreas Seidl ako šéf tímu a napokon James Key ako technický riaditeľ. Tím najal aj úplne novú jazdeckú dvojicu. Hlavné slovo má v McLarene v súčasnosti Seidl. Nemecký inžinier a manažér stál napríklad za úspešnou érou Porsche v šampionáte vytrvalostných pretekov.

A je to práve rodák z nemeckého Passau, ktorý stál za posledným dôležitým rozhodnutím McLarenu, a síce zmeniť dodávateľa pohonných jednotiek. Od roku 2021 sa tím z Wokingu vracia k Mercedesu.

„Keď sem Andreas prišiel, opýtal som sa ho, čo podľa neho potrebujeme, aby sme sa dostali späť dopredu. Prišiel s rýchlymi odpoveďami, ako napríklad nový veterný tunel, o ktorom už viete,“ povedal Zak Brown.

„K tomuto rozhodnutiu nás priviedol on. Jednalo sa samozrejme o tímové rozhodnutie, ale bolo riadené Andreasom,“ priznal Brown.

McLaren sa s Mercedesom rozlúčil po sezóne 2014, do ktorej sa datuje posledné pódium britskej stajne. Na Veľkej cene Austrálie vtedy „na bedni“ stáli Kevin Magnussen aj Jenson Button. Tím potom prešiel k pohonným jednotkám Honda a pred sezónou 2018 k Renaultu.

„Mercedes-Benz bol v priebehu hybridnej éry referenčným bodom, a to ako z hľadiska výkonu, tak spoľahlivosti. Navyše, ich továrenský tím je referenčným bodom v celej tejto dekáde,“ povedal Brown.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac