spravy.sk spravy.sk

Hamilton: Ferrari nás so svojim leteckým benzínom po štarte predbehne
zdroj: TASR

Hamilton: Ferrari nás so svojim leteckým benzínom po štarte predbehne

Lewis Hamilton cíti bezmocnosť. V kvalifikácii na Veľkú cenu Ruska podal dobrý výkon a dokázal zdolať aspoň Sebastiana Vettela, avšak na Charlesa Leclerca nemal.

Teraz sa obáva toho, že na štarte nebude mať šancu ani voči Vettelovi. Má tvrdšie pneumatiky a Ferrari podľa neho disponuje leteckým režimom. A to nie je všetko, vraj má aj "letecký benzín".

"Náš tím podľa mňa urobil skvele, že nám obul mediumky," uviedol Hamilton v sobotu večer. "Medzi týmito typmi pneumatík je pochopiteľne rozdiel a tí, čo štartujú s mäkkými, budú vo výhode. Na štarte to teda budeme mať ťažké."

"Ale aj keby som bol na pole position, tak oni sú na rovinke jednoducho neskutočne rýchli. Kým prídeme k prvej zákrute, čo je len malý ohyb, tak okolo nás so svojim leteckým benzínom, či čo to majú, jednoducho preletia."

"Sú rýchlejší ako my a Charles odviedol dobrú prácu," hovoril ďalej Hamilton, ktorý podľa vlastných slov odjazdil veľmi dobré kolo. Také, s ktorým by za iných okolností mal na pole position.

"Teraz som však napriek tomu od prvého miesta dosť ďaleko. Na druhej strane je skvelé, že som sa dostal medzi dve autá Ferrari, ktoré pred nami aktuálne majú určitý náskok," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac