spravy.sk spravy.sk

Räikkönen školácky zbabral štart, za chybu sa ospravedlňuje
zdroj: TASR

Räikkönen školácky zbabral štart, za chybu sa ospravedlňuje

Kuriózna situácia nastala na štarte Veľkej ceny Ruska. Pilot Alfy Romeo Kimi Räikkönen sa zo štartovacieho bloku odrazil ešte než zhasli červené svetlá, nebolo to pritom nijak tesné. Nič to však nezmenilo na tom, že jeho tím prežil ďalší víkend ako z nočnej mory.

„Samozrejme, bola to všetko moja chyba,“ priznal Kimi po pretekoch. Iceman napokon finišoval na trinástom mieste, jeho tímový kolega Antonio Giovinazzi na poslednom pätnástom. Napriek mnohým vypadnutiam nebol tím z Hinwilu schopný sa k bodom ani len priblížiť. Od konca letnej prestávky zapísala Alfa Romeo na svoje konto len tri body.

Za svoju chybu dostal Kimi od riaditeľstva pretekov trest prejazdu boxovou uličkou.

„Mohli sme sa potom do pretekov vrátiť, keďže na trať vyšiel safety car. Nemali sme však rýchlosť,“ povedal Räikkönen. „Boli sme zavesení za Toro Rosso, jedno z nich som predbehol, pretože jeden z nich vo vzájomnom súboji urobil chybu a vyšiel mimo trať.“

„Musíme porozumieť tomu, čo sa to deje. Posledné štyri preteky boli hotovou nočnou morou a musíme pochopiť, čo je zle,“ povedal Kimi.

Napriek tomu, že zo svojej chyby nevyťažil nič, dostal od riaditeľstva pretekov nielen trest prejazdu boxovou uličkou, ale aj dva trestné body.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac